Do końca roku pozostało już niewiele czasu. Jak co roku wyznaczamy sobie jakieś noworoczne. A może w tym roku pomyśleć o postanowieniach, które będą inwestycją w zdrowie?
fit.pl
2010-12-30 00:00
Udostępnij
Pożegnaj zdrowo Stary Rok
medical examination 2Noworoczne postanowienia powinny nam pozwolić cieszyć się zdrowie i dobrym samopoczuciem przez cały nadchodzący rok.

Pamiętajmy o regularnych wizytach i lekarza i badaniach kontrolnych

Nie oszukujmy się, nie mamy czasu na choroby i chodzenie po lekarzach. Bardzo często zamiast iść do lekarza, usiłujemy się leczyć domowymi sposobami. Wiele pacjentek wstydzi się także zapytać wprost o krępujące dla nich dolegliwości, jak np. zaburzenia pracy pęcherza.

Kobiety, choć nie tylko zapominają o wykonywaniu cyklicznych badań. Zapominają, że wcześnie wykryta choroba pomóc może w skutecznej walce z nią. Dlatego też nie bójmy się wyjść z inicjatywą i poprosić lekarza o skierowanie na badania. Nie zapominajmy również o zgłoszeniu się na wizytę po odebraniu wyników badań, by skonsultować je z profesjonalistą.

Jakie badania należy wykonywać regularnie?
Rodzaj badania Jak często wykonywać badanie
Samobadanie piersi Raz w miesiącu
USG piersi i narządu rodnego Raz do roku
Mammografia Raz do roku
Cytologia Co dwa - trzy lata (lub zgodnie z zaleceniami lekarza)
Morfologia krwi Raz do roku
Badania moczu Raz do roku
Badania hormonalne Zgodnie z zaleceniami ginekologa
EKG Raz do roku
Stężenie cholesterolu Raz do roku


[-------]

Regularna aktywność fizyczna kluczem do zdrowia

Bardzo często jednym z noworocznych postanowień jest podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że regularne ćwiczenia to same korzyści dla naszego zdrowia. Ćwiczenia pomagają aktywnoscmodelować sylwetkę oraz poprawiają ogólną kondycję naszego organizmu. Aktywność fizyczna dotlenia również nasz mózg. Dlatego też niech jednym z postanowień noworocznych będzie zapisanie się klubu fitness lub na basen. Sprawmy sobie mały prezent w postaci na przykład kijów do Nordic Walking i aktywnie ruszajmy w Nowy Rok. Jeśli długo nie uprawialiśmy sportu i nie wiemy, jak wytrzymały jest nasz organizm, warto zacząć od prostych aktywności, takich jak szybki spacer lub trening mięśni dna miednicy. Ćwiczenia tej partii mięśni zmniejszają bóle krzyża i stawów, ujędrniają brzuch, zwiększają doznania seksualne, pomagają poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu (NTM) oraz zapobiegają jego pojawieniu się w przyszłości.

Tak, jestem piękna!


88% Polek przeżywa kryzys pewności siebie przed wyjściem na imprezę czy ważne spotkanie i w takich sytuacjach przymierza 2 lub więcej strojów. Na piękno i atrakcyjność składa się nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także np. poczucie humoru czy po prostu przyjazne nastawienia do świata. Atrakcyjność jest więc związana z wewnętrznym przekonaniem o własnej wyjątkowości, które pomaga w budowaniu relacji z innymi ludźmi.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na przekonanie kobiety o jej atrakcyjności. Ważne są komplementy osób bliskich, a także przychylne opinie otoczenia. Jednak podchodźmy do ocen innych ludzi ze zdrowym dystansem. Nie przejmujmy się przesadnie opiniami innych.

www.fit.pl