fit.pl mobile logo

Wiosna to odpowiednia pora na detoks

Według najnowszych badań świeże warzywa i owoce spożywane dzisiaj przez społeczeństwa krajów uprzemysłowionych, nie mają już tych samych wartości odżywczych co kiedyś. 
Aby zrozumieć dzisiejsze zainteresowanie nutriterapią, trzeba wiedzieć, że od 1950 roku sposób odżywiania się populacji zachodniej dramatycznie się pogorszył. Nutriterapia rozwinęła się w ostatnich latach do tego stopnia, że badacze trendów uznają ją za gałąź medycyny, która zrewolucjonizuje trzecie tysiąclecie.

Donald R. Davis, badacz powiązany z Instytutem Biochemii Uniwersytetu w Austin w Teksasie, przeanalizował dane zebrane przez Ministerstwo Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w 1950 roku i w 1999 roku, dotyczące wartości odżywczych 43 uprawianych warzyw i owoców.

W 6 pokarmach na 13 poziom składników odżywczych zmniejszył się. Poziom zawartości 3 minerałów: fosforu, żelaza i wapnia zmniejszył się od 9 do 16%. Zawartość protein zmalała o 6%, ryboflawiny – o 38%, a kwasu askorbinowego (witaminy C) – o 15%.

Nie jest to wcale zaskakujące: bogactwo mineralne ziem uprawnych zostało wyczerpane przez współczesne intensywne metody uprawy.

Efekt jest taki, że aby otrzymać minimalne dawki dzienne podstawowych składników odżywczych (witaminy, minerały, oligoelementy, aminokwasy), absolutnie nie wystarczy spożywanie zalecanych „5 owoców i warzyw dziennie“.

To wyjaśnia, dlaczego według najnowszych badań francuskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, podczas których przebadano tysiące osób, aż 3,7 milionów na 7,1 miliona Francuzów źle się odżywia.

Nie w 1850 roku. Ale DZIŚ.

Detoksykacja to nic innego jak pozbycie się z organizmu nadmiaru nagromadzonych toksyn. Nasz organizm robi to automatycznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu najlepiej jak tylko się da. Pomimo iż mechanizm auto-detoksykacji działa perfekcyjnie, czasami organizm może potrzebować naszego wsparcia. Dziać się tak będzie w momencie kiedy ilość toksyn w organizmie jest zbyt duża w stosunku do możliwości ich usuwania, co może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania organizmu, spadku energii, zmian skórnych, uczucia senności oraz ogólnego spadku witalności.

Jak wspomóc organizm?- To proste

Istnieje wiele diet wspomagających detoksykacje organizmu – od totalnych głodówek, przez diety owocowo – warzywne, na specjalnej farmakologicznej suplementacji kończąc.  Rodzima firma CURATTIO Proponuje trochę inne podejście, które pozwala nie tylko wspomóc detoksykację organizmu ale również wysłać go na wakacje „All Inclusive” w pięciogwiazdkowym hotelu.

Surowe świeże soki

Oczyszczanie organizmu specjalnie przygotowanymi surowymi sokami warzywno - owocowymi polega na tym, że w trakcie trwania kuracji przez kilka dni spożywamy jedynie ( lub prawie jedynie) świeże surowe soki.

Jak to działa

Pijąc soki organizm oszczędza energię potrzebną na trawienie pokarmu, którą może spożytkować na detoksykację. Owoce i warzywa w formie specjalnie przygotowywanego soku są przyswajalne przez organizm w zaledwie 15 minut podczas gdy surowe warzywa i owoce są trawione przez organizm w około 4-5 godzin. Organizm nie musi wydatkować energii na procesy trawienia, przeznaczając ją na wzmożoną detoksykację.

Dzięki temu że soki są przygotowywane w specjalnej technologii wolnoobrotowego tłoczenia na zimno wszystkie wartości odżywcze zawarte w warzywach i owocach, jak również enzymy, substancje fitochemiczne i inne dobroczynne substancje które znajdują się w roślinie trafiają bezpośrednio do soku. Żeby tak się stało soki muszą być świeże, surowe i nie poddane jakiejkolwiek obróbce termicznej czy chemicznej, tak żeby nie niszczyć enzymów, witamin i wszystkich pozostałych pożytecznych substancji.

Reasumując kuracja sokowa to nie tylko wspomaganie detoksykacji, ale również odżywienie organizmu szybko przyswajalną bombą składników odżywczych, a także zaopatrzenie go w niezwykle cenne substancje nie odżywcze jak np. antyoksydanty czy enzymy roślinne.

A efekty?

Mniej toksyn w organizmie + dobrze odżywiony organizm = Więcej energii, lepsze samopoczucie, witalność, chęć do życia i pozytywne myślenie, ładniejszy wygląd, piękna cera, piękne włosy i paznokcie, a nasza waga łazienkowa zaczyna wreszcie działać poprawnie

Więcej www.curattio.pl

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl