fit.pl mobile logo

Bez migdałków, bez problemów

Zadaniem migdałków jest ochrona organizmu przed drobnoustrojami. Niejednokrotnie same stają się one jednak źródłem dolegliwości zdrowotnych, które dotykają głównie najmłodszych. W takiej sytuacji warto skonsultować z laryngologiem ich usunięcie

Do czego służą migdałki?

Migdałki podniebienne znajdują się po obu stronach gardła, między grzbietem języka a języczkiem, który wyrasta z podniebienia. Migdałek gardłowy znajduje się w noso-gardle. Produkują one antygeny, które z kolei wytwarzają przeciwciała. To one bronią malucha przed drobnoustrojami, które często znajdują się na przedmiotach lub pożywieniu. Im mniejsze dziecko, tym rola migdałków jest ważniejsza i stanowi ważny element układu odpornościowego. – Wraz z dojrzewaniem dziecka, produkowanych przez antygeny przeciwciał jest coraz mniej, co sprawia, że zapewniana przez nie ochrona staje się mniej skuteczna – mówi dr n. med. Aleksandra Krokowicz, laryngolog z poznańskiego szpitala i przychodni MedPolonia.

Moment, w którym migdałki zaczynają stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nie jego ochronę, pojawia się w chwili, gdy produkujące coraz mniej antygenów narządy stają się siedliskiem drobnoustrojów, przed którymi pierwotnie broniły organizm. Sytuacja ta może mieć negatywny wpływ, gdy malec zaczyna wykazywać niepokojące objawy takie, jak częste stany zapalne gardła, zaburzenia mowy, problemy z połykaniem, chrapanie, nawracający stan zapalny uszu, a nawet niedosłuch. Przyczyną tych dolegliwości bardzo często okazują się choroby migdałków, spowodowane infekcją drobnoustrojową.

Dolegliwości trwale usunięte

Usuwanie migdałków podniebiennych, zwane fachowo tonsillektomią oraz usuwanie migdałka gardłowego, zwane fachowo adenotomią, jest powszechnym zabiegiem stosowanym od wielu lat. Przewlekła angina może skutkować zapaleniem mięśnia sercowego. W przypadku problemów ze słuchem u dziecka powodem może być przerośnięty migdałek gardłowy, który zatyka część trąbki słuchowej, co kończy się nierzadko niedosłuchem lub zapaleniem ucha środkowego - wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Krokowicz z MedPolonii.

Decyzja o usunięciu migdałków zapada po konsultacji z laryngologiem. Sam zabieg poprzedzony jest szeregiem podstawowych badań, by upewnić się, iż mały pacjent jest w optymalnym stanie do przeprowadzenia operacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, przy użyciu nowoczesnych i bezpiecznych środków znieczulających, co zapewnia komfort dziecku i spokój jego rodzicom. Obecnie przeprowadza się go metodą klasyczną, za pomocą noża harmonicznego lub techniki laserowej. Po operacji mały pacjent powinien pozostać pod opieką lekarzy przez 1-2 dni. Gojenie się rany jest szybkie, lecz by nie zaburzyć tego procesu, dieta dziecka składa się z płynów i pokarmów półpłynnych. Maluch potrzebuje ok. 1-2 tygodni odpoczynku, by następnie z uśmiechem na twarzy znów móc poświęcić się zabawom.

Korzyści dla zdrowia

Największą zaletą usunięcia migdałków jest pozbycie się jednego z głównych siedlisk drobnoustrojów odpowiedzialnych za liczne dolegliwości nękające zdrowie malca, a także spokój jego rodziców. Pozbawiony zakażonych migdałków organizm staje się coraz bardziej odporny na choroby, które dotąd często powracały pomimo leczenia środkami farmaceutycznymi. – Przy miejscowych dolegliwościach, takich, jak problemy ze słuchem czy mową, poprawa widoczna jest niemal od razu. Dzięki udrożnieniu dróg oddechowych, dziecko może swobodniej mówić i lepiej słyszeć - tłumaczy dr n. med. Aleksandra Krokowicz z MedPolonii. Ponadto usunięcie chorych migdałków niesie za sobą korzyści na przyszłość, gdy nawet drobne infekcje spowodować mogą bóle mięśni i stawów, zapalenie nerek czy bezdech senny. Parafrazując stare powiedzenie można rzec, iż „Co Jaś za dziecka wyleczy, na to Jan chorował nie będzie”.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
anetka0702

CHOĆ CZAS NAS GONI NIEUBŁAGANIE, A TY BRACIE JESTEŚ W KIEPSKIM STANIE, I TRENERÓW BEZ LIKU PROSIŁEŚ O POMOC, LECZ CIĄGLE SŁYSZAŁEŚ TO SAMO ZDANIE- ?SPADAJ NA DRZEWO ZA PÓŹNO TUMANIE!? TO IGOR TWÓJ TRENER WYCIĄGA DZIŚ RĘCE, PODEJMIE WYZWANIE I ZMIENIĆ CIĘ ZECHCE! USIĄDŹ WYGODNIE, ODKORKUJ SZAMPANA OD DZISIAJ ZACZYNA SIĘ TWOJA PRZEMIANA! MASZ DOŚĆ NIEDZIAŁAJĄCYCH DIET I PLANÓW TRENINGOWYCH? ZMIEŃ SWOJĄ SYLWETKĘ RAZ A DOBRZE - NAWET W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA Z NAJLEPSZYM TRENEREM W POLSCE!!! WEJDŹ TERAZ NA : WWW.IGORTRENERONLINE.PL

Zgłoś nadużycie-
anetka0702

CHOĆ CZAS NAS GONI NIEUBŁAGANIE, A TY BRACIE JESTEŚ W KIEPSKIM STANIE, I TRENERÓW BEZ LIKU PROSIŁEŚ O POMOC, LECZ CIĄGLE SŁYSZAŁEŚ TO SAMO ZDANIE- ?SPADAJ NA DRZEWO ZA PÓŹNO TUMANIE!? TO IGOR TWÓJ TRENER WYCIĄGA DZIŚ RĘCE, PODEJMIE WYZWANIE I ZMIENIĆ CIĘ ZECHCE! USIĄDŹ WYGODNIE, ODKORKUJ SZAMPANA OD DZISIAJ ZACZYNA SIĘ TWOJA PRZEMIANA! MASZ DOŚĆ NIEDZIAŁAJĄCYCH DIET I PLANÓW TRENINGOWYCH? ZMIEŃ SWOJĄ SYLWETKĘ RAZ A DOBRZE - NAWET W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA Z NAJLEPSZYM TRENEREM W POLSCE!!! WEJDŹ TERAZ NA : WWW.IGORTRENERONLINE.PL

Zgłoś nadużycie-
olagmyz

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl