fit.pl mobile logo

O czym mogą świadczyć częste skurcze mięśni?

Niekontrolowane, nagłe skurcze mięśni mogą dopaść każdego i skutecznie zepsuć dzień, szczególnie gdy staramy się żyć aktywnie. Skurcz może pojawić się samowolnie bez powodu do większych obaw, ale gdy powtarzają się one częściej, warto przypatrzeć się sprawie. O czym mogą świadczyć skurcze mięśni?

Rola magnezu w organizmie człowieka

Magnez to pierwiastek, który bierze udział w wielu niezbędnych do życia procesach w naszym organizmie. Jak dowodzą badania, korzystnie wpływa na krzepnięcie krwi, działa profilaktycznie przeciw zapaleniu żył i reguluje pracę układu sercowego. Dodatkowo wzmacnia naszą odporność, pomaga w regeneracji komórek, obniża poziom cholesterolu we krwi, a także działa przeciwstresowo i pomaga mięśniom wrócić do formy. Właśnie dlatego stosuje się magnez m.in. na skurcze czy w okresie dużego wysiłku.

 

Przyczyny niedoboru magnezu

Jednym z najczęstszych powodów jest niedobór soli i minerałów w naszym organizmie (a co za tym idzie, często także w naszej diecie). Ale nie tylko zła dieta może do tego prowadzić; innym powód to np. nadmierne stosowanie środków moczopędnych.

Do niedoboru przyczynić się może także częste picie mocnej kawy, coli lub innych płynów zawierających kofeinę – wypłukuje ona z organizmu potas i magnez, które są niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego, w tym mięśni. Jaki magnez na skurcze wybrać? Warto być uważnym i sprawdzać dokładnie etykiety. Najlepiej wchłania się on w towarzystwie witaminy B6, dlatego magnez na skurcze, to np. Magne B-6 lub inny produkt sprawdzonej firmy z dodatkową porcją witaminy.

 

Skurcze mięśnie – dlaczego się pojawiają?

Jeśli towarzyszą tobie lekkie skurcze mięśni, opisywane niejednokrotnie jako ból całych łydek, może to świadczyć o złej kondycji żył, szczególnie gdy towarzyszy temu obrzęk stawów lub stóp. Jeśli problem jest głębszy, możesz mieć żylaki kończyn – wówczas najlepiej skontaktuj się z lekarzem specjalistą oraz profilaktycznie zaniechaj noszenia skarpet z ciasną gumką oraz ciasnego i niewygodnego obuwia – pozwól krwi swobodnie krążyć po całym ciele. Na problemy żylne zaleca się najczęściej także maści i żele z heparyną, które likwidują obrzęki i ból.

Podobny problem może pojawić się również po zwyczajnym przetrenowaniu. Towarzyszą mu głównie zakwasy oraz sztywność mięśni, a ból pojawia się nagle. W tym wypadku problemem, prócz niskiego poziomu magnezu, może być zwyczajnie brak formy, w wyniku której po wysiłku lub w jego trakcie mogą pojawić się nagłe przykurcze. Jeśli złapią cię one podczas treningu, szybko postaraj się wykonać ruch przeciwstawny – naciągnij mięsień w drugą stronę i przytrzymaj w tej pozycji, aż nie puści. Staraj się też masować i rozgrzewać mięsień, co ułatwi powrót do jego normalnej funkcji.

Co ciekawe, bardzo podobne efekty możemy uzyskać przez tzw. „zasiedzenie”, gdy nasz układ mięśniowy przez dłuższy czas jest w jednej pozycji, na dodatek nie do końca wygodnej. Potrafimy mu dokuczyć także uciskiem, siedząc noga na nogę lub stosując inne nieprawidłowe pozycje. W przypadku skurczu postępuj tak samo, ale na co dzień staraj się ćwiczyć zdrowe pozycje, zarówno siedząc, jak i stojąc, czy chodząc. Już kilkunastominutowy, codzienny trening odzwyczai cię od nieświadomego powtarzania niezdrowych pozycji ciała.

Skurcze mięśni mogą pojawić się też w przypadku przegrzania lub odwodnienia organizmu, np. na plaży lub w solarium. W tej sytuacji skurcz może również chwycić za mięśnie ramion czy klatki piersiowej i brzucha. Jeśli poczujesz coś podobnego:

  • jak najszybciej udaj się w zacienione miejsce,
  • wypij energetyzujący napój,
  • schłodź organizm,
  • jeśli to nie pomoże, nie bagatelizuj problemu i zgłoś się do lekarza.

Przegrzania i odwodnienia bywają zdradzieckie, a skutki – bardzo bolesne dla organizmu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Dawid

Dotychczasowe diety i treningi nie działają? Wejdź na stronę wwwigortreneronlinepl i skorzystaj z fachowych porad. Tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja, innowacyjny trening i to wszystko online. Zmień się nie do poznania i zaskocz znajomych swoją nową wysportowaną sylwetką. Dodatkowo możesz wygrać 10000zł. Polecam

Zgłoś nadużycie-
marta.waszczyk

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
gabka5655

Serdecznie polecam trenera Igora Wejdź na stronę WWW.IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D

Zgłoś nadużycie-
Mariusz Kita

https://uploads.disquscdn.com/images/aaf77bfc32243eca460c0c1af0d3e3209e2fc17c94771f1e983dc0adc0a2e5ae.jpg Zadbaj o swój brzuch chcesz spalić tłuszcz nie czekaj wejdź na www.igortreneronline.pl i zacznij chudnąć zrób z siebie dzikego seksownego Mena Skorzystaj z Pakietu dzikiego i czuj się prawdziwym mężczyzną z wspaniałą sylwetkę i gracją to najskuteczniejsza metoda aby zgubić brzuch www.igortreneronline.pl https://uploads.disquscdn.com/images/c14dda6692c802338c9b946152ba114e55700feda86135f5c0661f3e3d3ca3b4.jpg

Zgłoś nadużycie-
klebowska159

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz? Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
kinga.filiks

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj

Zgłoś nadużycie-
kinga.filiks

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl