fit.pl mobile logo

Jaki komin na twarz do uprawiania sportu?

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na zewnątrz docenili materiałowe kominy na twarz i uczynili z nich stały element swojej sportowej garderoby. Spróbujmy zastanowić się, dlaczego to właśnie kominy cieszą się tak dużą popularnością zarówno wśród sporadycznych amatorów, jak i prawdziwych pasjonatów wysiłku fizycznego

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu a zanieczyszczenie powietrza

Każdy, kto dba o swoje zdrowie i regularnie uprawia sport na powietrzu, wie, że późną jesienią i zimą staje się to prawdziwym wyzwaniem. Treningów nie ułatwiają niskie temperatury i utrzymujący się w powietrzu wysoki poziom wilgoci. Ponadto, mieszkańcy dużych miast muszą mierzyć się także z zanieczyszczonym powietrzem, którego jakość spada zwłaszcza późną jesienią i zimą, gdy w domach zaczyna się sezon grzewczy.

Komin na zimę - ciepło, wygoda i ochrona w jednym

W efekcie wieczorne bieganie po okolicznym parku, które miało być zdrowym nawykiem po całym dniu pracy, okazuje się szkodliwe dla naszych dróg oddechowych i płuc. Dzieje się tak z powodu ogromnej ilości szkodliwych substancji w powietrzu, którego większe ilości ‘pochłaniamy’ podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Czy zatem należy zrezygnować z biegania na “świeżym powietrzu”? W żadnym wypadku! Należy jednak podejść do tematu poważnie i odpowiednio zadbać o swoją ochronę.

Jesienią i zimą, pomimo niesprzyjającej temperatury, wciąż można zauważyć na ulicach spore ilości biegających osób. Biegacze upodobali sobie kominy, ponieważ jest to ochrona zarówno twarzy, szyi, jak i karku. Dzięki temu materiał chroni i izoluje temperaturę w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak choćby okolice płuc czy węzłów chłonnych.

Jak wybrać odpowiedni komin na twarz?

Mieszkańcy dużych miast, którzy borykają się z problemem zanieczyszczonego powietrza, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na te modele i rodzaje kominów, które zapewniają nie tylko fizyczną ochronę przed potencjalnymi wirusami i bakteriami, ale także ochronę przed smogiem. Wielu producentów kominów i odzieży ochronnej oferuje modele, które umożliwiają zabezpieczenie się przed szkodliwymi substancjami w powietrzu.

Warto w tym miejscu wspomnieć na przykład polskiego producenta ochronnych maseczek, przyłbic i kominów, markę SafeMask, która oferuje swoim klientom wygodne kominy materiałowe ze specjalną kieszonką na filtr węglowy PM 2.5. Na pochwałę zasługuje także fakt, że marka SafeMask daje swoim klientom wybór - można kupić zarówno sam komin, jak i w zestawie z dedykowanym do niego zestawem filtrów, które oczyszczają wdychane do płuc powietrze ze szkodliwych pyłów. Kupując na raz kilka sztuk, można zyskać także atrakcyjny rabat.

obraz_1

Jaki komin na rower lub narty? Rodzaj ochrony twarzy a dyscyplina sportu

Nie tylko biegacze pokochali kominy na twarz. To doskonały sposób ochrony także podczas uprawiania innych dyscyplin sportu, takich jak na przykład narty, rower, klasyczny trening siłowy z obciążeniem czy cross fit na powietrzu. Sportowcy wielu różnych dyscyplin docenili kominy za ich prostotę i funkcjonalność. Kominy oferowane przez wspomnianego wcześniej polskiego producenta, markę SafeMask są nie tylko praktyczne i wygodne, ale także mają modny, nowoczesny wygląd. Marka oferuje dwa rodzaje ochronnych kominów na twarz: tradycyjne kominy wykonane z przyjemnego i przytulnego polaru wysokiej jakości oraz kominy jako maseczki, dzięki gumkom na uszy łączą w sobie funkcję maseczki ochronnej i wygodę klasycznego komina.

Komin zamiast maseczki albo komin z funkcją maseczki

Jak wybrać odpowiedni rodzaj? Klasyczny komin z miłego polaru doskonale sprawdzi się podczas zimowych zjazdów na nartach czy snowboardzie, bo zapewnia ciepło i ochronę skóry twarzy przed wiatrem. Z kolei komin jako maseczka z gumkami na uszy to dobre rozwiązanie, jeśli naprawdę intensywnie uprawiasz sport i szukasz czegoś, co zapewni ci równocześnie możliwość swobodnego oddychania, a także ochronę przed groźnymi zarazkami, wirusami, patogenami i bakteriami w powietrzu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl