Jaki komin na twarz do uprawiania sportu?

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na zewnątrz docenili materiałowe kominy na twarz i uczynili z nich stały element swojej sportowej garderoby. Spróbujmy zastanowić się, dlaczego to właśnie kominy cieszą się tak dużą popularnością zarówno wśród sporadycznych amatorów, jak i prawdziwych pasjonatów wysiłku fizycznego
2020-11-24 00:00
Udostępnij
Jaki komin na twarz do uprawiania sportu?

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu a zanieczyszczenie powietrza

Każdy, kto dba o swoje zdrowie i regularnie uprawia sport na powietrzu, wie, że późną jesienią i zimą staje się to prawdziwym wyzwaniem. Treningów nie ułatwiają niskie temperatury i utrzymujący się w powietrzu wysoki poziom wilgoci. Ponadto, mieszkańcy dużych miast muszą mierzyć się także z zanieczyszczonym powietrzem, którego jakość spada zwłaszcza późną jesienią i zimą, gdy w domach zaczyna się sezon grzewczy.

Komin na zimę - ciepło, wygoda i ochrona w jednym

W efekcie wieczorne bieganie po okolicznym parku, które miało być zdrowym nawykiem po całym dniu pracy, okazuje się szkodliwe dla naszych dróg oddechowych i płuc. Dzieje się tak z powodu ogromnej ilości szkodliwych substancji w powietrzu, którego większe ilości ‘pochłaniamy’ podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Czy zatem należy zrezygnować z biegania na “świeżym powietrzu”? W żadnym wypadku! Należy jednak podejść do tematu poważnie i odpowiednio zadbać o swoją ochronę.

Jesienią i zimą, pomimo niesprzyjającej temperatury, wciąż można zauważyć na ulicach spore ilości biegających osób. Biegacze upodobali sobie kominy, ponieważ jest to ochrona zarówno twarzy, szyi, jak i karku. Dzięki temu materiał chroni i izoluje temperaturę w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak choćby okolice płuc czy węzłów chłonnych.

Jak wybrać odpowiedni komin na twarz?

Mieszkańcy dużych miast, którzy borykają się z problemem zanieczyszczonego powietrza, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na te modele i rodzaje kominów, które zapewniają nie tylko fizyczną ochronę przed potencjalnymi wirusami i bakteriami, ale także ochronę przed smogiem. Wielu producentów kominów i odzieży ochronnej oferuje modele, które umożliwiają zabezpieczenie się przed szkodliwymi substancjami w powietrzu.

Warto w tym miejscu wspomnieć na przykład polskiego producenta ochronnych maseczek, przyłbic i kominów, markę SafeMask, która oferuje swoim klientom wygodne kominy materiałowe ze specjalną kieszonką na filtr węglowy PM 2.5. Na pochwałę zasługuje także fakt, że marka SafeMask daje swoim klientom wybór - można kupić zarówno sam komin, jak i w zestawie z dedykowanym do niego zestawem filtrów, które oczyszczają wdychane do płuc powietrze ze szkodliwych pyłów. Kupując na raz kilka sztuk, można zyskać także atrakcyjny rabat.

obraz_1

Jaki komin na rower lub narty? Rodzaj ochrony twarzy a dyscyplina sportu

Nie tylko biegacze pokochali kominy na twarz. To doskonały sposób ochrony także podczas uprawiania innych dyscyplin sportu, takich jak na przykład narty, rower, klasyczny trening siłowy z obciążeniem czy cross fit na powietrzu. Sportowcy wielu różnych dyscyplin docenili kominy za ich prostotę i funkcjonalność. Kominy oferowane przez wspomnianego wcześniej polskiego producenta, markę SafeMask są nie tylko praktyczne i wygodne, ale także mają modny, nowoczesny wygląd. Marka oferuje dwa rodzaje ochronnych kominów na twarz: tradycyjne kominy wykonane z przyjemnego i przytulnego polaru wysokiej jakości oraz kominy jako maseczki, dzięki gumkom na uszy łączą w sobie funkcję maseczki ochronnej i wygodę klasycznego komina.

Komin zamiast maseczki albo komin z funkcją maseczki

Jak wybrać odpowiedni rodzaj? Klasyczny komin z miłego polaru doskonale sprawdzi się podczas zimowych zjazdów na nartach czy snowboardzie, bo zapewnia ciepło i ochronę skóry twarzy przed wiatrem. Z kolei komin jako maseczka z gumkami na uszy to dobre rozwiązanie, jeśli naprawdę intensywnie uprawiasz sport i szukasz czegoś, co zapewni ci równocześnie możliwość swobodnego oddychania, a także ochronę przed groźnymi zarazkami, wirusami, patogenami i bakteriami w powietrzu.