W USA powstaje coraz więcej klubów, oferujących swoim użytkownikom świetną zabawę zamiast tradycyjnych ćwiczeń. Bieganie, pływanie, skakanie i wspinaczka to doskonałe metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. I nie trzeba tu wcale drogich maszyn cardio
fit.pl
2009-09-02 00:00
Udostępnij
Baw się i spalaj kalorie
W klubie „The Monkey Bar Gymnasium”, w Madison 85% członków ćwiczy 3 razy w tygodniu – potrajając przy tym średnią krajową – a efektem ich wysiłku jest strata 8 kg tłuszczu w ciągu 2 miesięcy.

Ich metody warte są przetestowania. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej pomogą nam się zrelaksować. Bo jak wiadomo, dobra zabawa jest na wagę złota. Warto przypomnieć sobie, co lubiliśmy robić będąc dzieckiem i teraz wykorzystać to w walce o dobrą formę i szczupłą sylwetkę. I dobrze robić to w plenerze, bo w końcu mamy wiosnę. Oto kilka pomysłów:

1. Jeśli jako dziecko kochałaś: HULA HOP

wypróbuj: taniec z Hula Hop
spalanie: 306 kal / godz

Powiększone koła hula hop dla fitnessu są lepszym rozwiązaniem, niż ich dziecięce odpowiedniki. Hula-hop jest treningiem aerobowym, w który zaangażowane są głównie mięśnie brzucha i talii. Takie ćwiczenia są dobrym sposobem spalania tłuszczu i kształtowania mięśni uczestniczących w ruch.

2. Jeśli jako dziecko kochałaś: WSPINAĆ SIĘ NA DRZEWA

wypróbuj: wspinaczkę skałkową
spalanie: 528 kal / godz

Niewtajemniczeni uważają, że wspinać się można jedynie przy okazji zdobywania wysokich szczytów górskich. Zapominają o tym, że nawet niskie skałki mogą być o wiele bardziej trudne do pokonania niż wielotysięczniki. Wspinać można się też na mosty, murki i specjalnie do tego przygotowane ścianki, które łatwo znaleźć w wielu miejscowościach turystycznych. Dla bardziej zaawansowanych i wytrwałych wspinaczy jest też coś ekstra – ścianki lodowe, w Polsce jeszcze mało popularne.

3. Jeśli jako dziecko kochałaś: SKAKAĆ PO ŁÓŻKU RODZICÓW

wypróbuj: poodbijać się
spalanie: 567 kal / godz

Idealnie do tego typu ćwiczeń nada się trampolina. Skakanie po łóżku rodziców czy tapczanie babci w pewnym wieku po prostu już nie przystoi. Ćwiczenia na trampolinie wzmacniają nogi i świetnie nadają się do spalania tłuszczu, nie obciążając przy tym stawów.

4. Jeśli jako dziecko kochałaś: BIEG NA ORIENTACJĘ

spalanie: 612 kal / godz

Uczestnicy biegu na orientację oprócz wrodzonej inteligencji i siły własnych mięśni, używają tylko kompasu i mapy, aby dotrzeć do rozmieszczonych po całym terenie punktów kontrolnych. Taka zabawa przyczynia się do poprawy kondycji i co ważniejsze, pozwala na szybkie i przyjemne zrzucenie wagi.

www.fit.pl