fit.pl mobile logo

Trening na trampolinie dla dorosłych

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się w Polsce trampoliny. Moda na skakanie przyszła do nas z krajów zachodnich i na dobre się zadomowiła. Jakie są korzyści ze skakania na trampolinie? 

Trampolina kojarzy się większości osób z rozrywką dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Na większości trampolin mogą skakać również dorośli. Wiele batut posiada siatki zabezpieczające, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą bez obaw cieszyć się tą formą rozrywki, tak korzystną dla naszego organizmu. Trampolina oprócz niewątpliwych korzyści relaksujących i rozrywkowych, poprawiających nasze samopoczucie (co związane jest z wyzwalanymi podczas skakania endorfinami), korzystnie wpływa na ciało. Jakie zalety posiada skakanie na trampolinie?

Oto kilka jej plusów:

 • Dotlenienie organizmu możliwe dzięki szybszej pracy układu sercowo-naczyniowego.
 • Usprawnienie działania układu limfatycznego.
 • Zwiększenie naszej ogólnej wytrzymałości organizmu.
 • Spalanie kalorii, a co za tym idzie zrzucenie wagi i kształtowanie ładnej sylwetki.
 • Rozwinięcie mięśni całego ciała, dzięki pracy wszystkich ich partii.
 • Zwiększenie wytrzymałości i gęstości kości wiążące się ze zmniejszonym ryzykiem złamań.
 • Poprawa koordynacji ruchowej i zręczności.


Ćwiczenia na trampolinie idealne są dla trenujących w każdym wieku. U większości osób, nawet starszych, nie ma przeciwwskazań do ich uprawiania (jedynie zmniejszona ich intensywność), a często jest to jeden z niewielu możliwych sposobów na aktywność fizyczną. Pamiętajmy o tym, że jak w przypadku każdego rodzaju sportu, ważne jest, by ćwiczyć regularnie. Warto zacząć od kilkunastu minut, by stopniowo zwiększać czas skakania na batucie.

Trening na trampolinie to niekoniecznie skomplikowane ćwiczenia wymagające dużej kondycji i sprawności fizycznej. Proste zazwyczaj ćwiczenia, które zwykle wykonuje się w ramach rozgrzewki czy zabawy, są dużo bardziej męczące, gdy wykonujemy je na trampolinie.

Na początku warto zacząć od podstawowych ćwiczeń, takich jak na przykład:

 • Bieg w miejscu.
 • Pajacyki.
 • Bieg w miejscu z podnoszeniem kolan jak najwyżej.
 • Bieg w miejscu z piętami uderzającymi o pośladki.
 • Podskoki ze złączonymi nogami i rękami wyciągniętymi ku górze.
 • Podskoki z upadkiem na kolana i ponownym odbiciem do pozycji stojącej.
 • Podskoki z lądowaniem na pośladkach i ponownym odbiciem do góry, wspomagając się rękami.
 • 8. Podskoki z przysiadami.


Przeciwwskazaniami do ćwiczeń na trampolinie są przede wszystkim: niewyleczone bądź często nawracające skręcenia kostek, urazy i kontuzje kolana, niedawne złamania kości czy zaawansowane choroby reumatyczne.

Wybór trampolin w sklepach stacjonarnych oraz internetowych rośnie. Decydując się na konkretny model, powinniśmy wziąć pod uwagę to, kto będzie korzystał z batuty i gdzie planujemy ją postawić (w domu czy w ogrodzie). Trampoliny ogrodowe są większe, z reguły posiadają siatkę zabezpieczającą i pozwalają na więcej możliwości zabawy oraz ćwiczeń. Batuty domowe mają zwykle mniejsze rozmiary i przeznaczone są przede wszystkim do treningów.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie www.igortreneronline.pl! I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.

Zgłoś nadużycie-
Małgosia Kulawiak

Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana ? www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening u suplementację(bo to też istotne). Jest taki pakiecik na stronie i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało ? tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu pokochałam moje ciało i chętnie chodzę na basen, a tym sezonie wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie plany i pakiety ?

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl