fit.pl mobile logo

Trening siłowy - oto dlaczego warto go robić

Postanowiłaś, że będziesz się mniej stresować, lepiej sypiać, zadbasz o własne ciało i spojrzysz w życie z optymizmem? Zacznij trening siłowy. Ćwiczenia z ciężarami są wartościowsze niż myślisz 

Trening siłowy - dlaczego warto go robić?

Przyspieszenie metabolizmu - już po kilku dniach regularnych ćwiczeń z hantlami poprawia się metabolizm spoczynkowy. Razem z odpowiednią dietą ćwiczenia siłowe pomogą ci skutecznie zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Kształtowanie sylwetki - nie ważne czy chcesz schudnąć czy poprawić muskulaturę, do obu tych celów znajdzie się odpowiedni program treningowy z wykorzystaniem ciężarów. Choć masa mięśniowa maleje wraz wiekiem, ale nigdy nie jest za późno by zadbać o własną sylwetkę.

Odporność na urazy - Podnoszenie ciężarów jest kluczem do zachowania sprawności i uodpornienia się na urazy. Trening siłowy angażuje ścięgna i więzadła, które wspierają mięśnie w czasie uprawiania sportu i codziennych czynności.

Więcej szczęścia - naukowcy udowodnili, że trening siłowy zwiększa ilość endorfin we krwi i pomaga uporać się ze stresem i złością. Gdy więc masz za sobą ciężkie biznesowe spotkanie wyjścia do pubu z współpracownikami, namów ich na siłownię lub fitness klub.

Lepsza sprawność w łóżku - silniejsze ciało i silniejszy organizm to także większa sprawność seksualna. Dzięki temu łóżkowe igraszki będą mogły trwać dłużej, a ty skorzystasz z nawet najbardziej wyrafinowanej pozycji.

Uniknięcie nudy - trening siłowy wymaga rozplanowania. Podczas gdy jednego dnia trenujesz górne części ciała, następnego daj im odpocząć i skup się na nogach. W ten sposób rutyna na siłowni ci nie grozi.

Wzmocnienie poczucia własnej wartości - poprawa wyglądu powinna zmienić postrzeganie własnego ciała na lepsze. A to skutecznie podbuduje nasze ego. Dodatkowo obserwacja postępów i rezultatów własnego wysiłku jest wspaniałym uczuciem.

Wyższe IQ - nie tylko czytanie książek wzmacnia zdolności umysłowe. Ćwiczenia fizyczne takie jak trening siłowy sprawiają, że nasz mózg pracuje sprawniej i jest zdolny do bardziej wymagających zadań.

Wzmocnienie kości - jeśli chcesz uniknąć złamań zacznij podnosić ciężary. Dzięki nim wzmocnisz nie tylko mięśnie, ale i kości.

Mniejsze ryzyko zachorowania na raka - jedno z badań pokazało, że trening siłowy stosowany trzy razy w tygodniu przez sześć miesięcy pomógł w zmniejszeniu stresu oksydacyjnego, czyli obciążenia tlenowego, występującego w komórkach żywego organizmu stanu zaburzonej równowagi między antyoksydantami (przeciwutleniaczami) a prooksydantami (utleniaczami).

Lepsza wydajność w pracy - nie możesz się skupić? Wyciśnięcie paru sztang pomoże ci dotrzymać terminów i wniesie powiew świeżości w codziennych zajęciach i obowiązkach.

Chroń serce - podnoszenie ciężarów podobnie jak właściwa dieta może znacząco poprawić zdrowie twojego serca i kondycję całego układu krwionośnego.

Lepszy sen - trudności w zasypianiu można pokonać na wiele sposobów. Jedną z nich jest aktywność fizyczna, przez którą mózg jest lepiej dotleniony. Popołudniowa sesja z ciężarami sprawi, że wieczorem chętnie wskoczysz pod kołderkę.

Szybkie efekty - potrzebujesz dodatkowej motywacji do zrzucenia wagi? Pierwsze efekty treningu siłowego są szybko widoczne. Czasem wystarczy już miesiąc by mięśnie stały się bardziej wydatne, a sylwetka szczuplejsza. PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
Marcin Bargiel

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
przemo122399

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
now

Ja chodzę na siłownie tylko 2 razy w tygodniu ale efekty są widoczne. Oczywiście trening łączę z dietą niskokaloryczną i staram się żeby było jak najzdrowiej - bez słodyczy i tłustych potraw. Więcej warzyw. ------------------------------ [url=http://www.energym.com.pl/]fitness kraków[/url]

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl