Trening siłowy - oto dlaczego warto go robić

Postanowiłaś, że będziesz się mniej stresować, lepiej sypiać, zadbasz o własne ciało i spojrzysz w życie z optymizmem? Zacznij trening siłowy. Ćwiczenia z ciężarami są wartościowsze niż myślisz 
fit.pl
2014-10-27 00:00
Udostępnij
Trening siłowy - oto dlaczego warto go robić

Trening siłowy - dlaczego warto go robić?

Przyspieszenie metabolizmu - już po kilku dniach regularnych ćwiczeń z hantlami poprawia się metabolizm spoczynkowy. Razem z odpowiednią dietą ćwiczenia siłowe pomogą ci skutecznie zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Kształtowanie sylwetki - nie ważne czy chcesz schudnąć czy poprawić muskulaturę, do obu tych celów znajdzie się odpowiedni program treningowy z wykorzystaniem ciężarów. Choć masa mięśniowa maleje wraz wiekiem, ale nigdy nie jest za późno by zadbać o własną sylwetkę.

Odporność na urazy - Podnoszenie ciężarów jest kluczem do zachowania sprawności i uodpornienia się na urazy. Trening siłowy angażuje ścięgna i więzadła, które wspierają mięśnie w czasie uprawiania sportu i codziennych czynności.

Więcej szczęścia - naukowcy udowodnili, że trening siłowy zwiększa ilość endorfin we krwi i pomaga uporać się ze stresem i złością. Gdy więc masz za sobą ciężkie biznesowe spotkanie wyjścia do pubu z współpracownikami, namów ich na siłownię lub fitness klub.

Lepsza sprawność w łóżku - silniejsze ciało i silniejszy organizm to także większa sprawność seksualna. Dzięki temu łóżkowe igraszki będą mogły trwać dłużej, a ty skorzystasz z nawet najbardziej wyrafinowanej pozycji.

Uniknięcie nudy - trening siłowy wymaga rozplanowania. Podczas gdy jednego dnia trenujesz górne części ciała, następnego daj im odpocząć i skup się na nogach. W ten sposób rutyna na siłowni ci nie grozi.

Wzmocnienie poczucia własnej wartości - poprawa wyglądu powinna zmienić postrzeganie własnego ciała na lepsze. A to skutecznie podbuduje nasze ego. Dodatkowo obserwacja postępów i rezultatów własnego wysiłku jest wspaniałym uczuciem.

Wyższe IQ - nie tylko czytanie książek wzmacnia zdolności umysłowe. Ćwiczenia fizyczne takie jak trening siłowy sprawiają, że nasz mózg pracuje sprawniej i jest zdolny do bardziej wymagających zadań.

Wzmocnienie kości - jeśli chcesz uniknąć złamań zacznij podnosić ciężary. Dzięki nim wzmocnisz nie tylko mięśnie, ale i kości.

Mniejsze ryzyko zachorowania na raka - jedno z badań pokazało, że trening siłowy stosowany trzy razy w tygodniu przez sześć miesięcy pomógł w zmniejszeniu stresu oksydacyjnego, czyli obciążenia tlenowego, występującego w komórkach żywego organizmu stanu zaburzonej równowagi między antyoksydantami (przeciwutleniaczami) a prooksydantami (utleniaczami).

Lepsza wydajność w pracy - nie możesz się skupić? Wyciśnięcie paru sztang pomoże ci dotrzymać terminów i wniesie powiew świeżości w codziennych zajęciach i obowiązkach.

Chroń serce - podnoszenie ciężarów podobnie jak właściwa dieta może znacząco poprawić zdrowie twojego serca i kondycję całego układu krwionośnego.

Lepszy sen - trudności w zasypianiu można pokonać na wiele sposobów. Jedną z nich jest aktywność fizyczna, przez którą mózg jest lepiej dotleniony. Popołudniowa sesja z ciężarami sprawi, że wieczorem chętnie wskoczysz pod kołderkę.

Szybkie efekty - potrzebujesz dodatkowej motywacji do zrzucenia wagi? Pierwsze efekty treningu siłowego są szybko widoczne. Czasem wystarczy już miesiąc by mięśnie stały się bardziej wydatne, a sylwetka szczuplejsza.