fit.pl mobile logo

Dbaj o siebie, pij wodę!

Latem każdy z nas spędza więcej czasu na powietrzu, ciesząc się słoneczną aurą i bliskością natury. W tym okresie szczególnie chcielibyśmy odczuwać przypływ sił witalnych, piękniej wyglądać i czuć się zdrowiej
Jednym z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów, by to osiągnąć, jest codzienne picie wody w odpowiedniej ilości. Należy pamiętać, że każdy organizm ma swoją normę - indywidualną i zależną od wielu czynników. Teraz, dzięki „wodnemu kalkulatorowi” opracowanemu przez Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia, każdy może bardzo precyzyjnie określić indywidualne zapotrzebowanie, by łatwiej zadbać o swoje zdrowie każdego dnia.

Podczas godzinnego sprzątania nasz organizm traci pół szklanki wody, 45 minut spędzonych na basenie to szklanka wody do uzupełnienia, a dwie godziny na zakupach w klimatyzowanym centrum handlowym to dla naszego ciała pół litra straconej wody. Nasz organizm jej nie magazynuje, dlatego należy pamiętać o ciągłym i regularnym nawadnianiu.

Jak to zrobić? Francuscy specjaliści sprawdzili, że aby przekonać się do picia wody wystarczy… po prostu zacząć ją pić. Dowodem są efekty pierwszego etapu przeprowadzonego przez nich projektu badawczego. Objął on grupę 120 kobiet i 120 mężczyzn, którzy do tej pory nie zwracali uwagi na to, jakie napoje i w jakich ilościach wypijają w ciągu dnia. Dzięki siedmiodniowej „kuracji nawadniającej”, kiedy to mieli wodę na wyciągnięcie ręki, zwiększali stopniowo ilość wypijanej wody z 0,5 do 1,5 litra dziennie. Okazało się, że picie wody szybko wchodzi w nawyk. Wystarczyła tygodniowa „kuracja”, aby, nawet po jej zakończeniu, badani zwiększyli, i to czterokrotnie, ilość wody w swojej diecie. Woda okazała się najlepszym wyborem w zaspokajaniu pragnienia. Badani docenili jej naturalny smak. Ponad 80% osób uczestniczących w eksperymencie dostrzegło pozytywne aspekty „nawadniającej kuracji”: 35% oceniło, że ich organizm lepiej oczyszcza się z toksyn, 26% zauważyło zwiększony poziom nawilżenia skóry, a 20% mniejsze problemy z układem trawiennym.

 Do regularnego picia wody przekonuje Iza Czajka, dietetyk i fizjolog żywienia: „Woda jest składnikiem diety, zapewniającym wysokie tempo metabolizmu, które odpowiada za szczupłą sylwetkę, płaski brzuch i wąską talię. Woda gwarantuje też wydajną pracę szarych komórek, dzięki którym to, co robisz zamienia się w pasję. Pamiętaj - jesteś tym, co pijesz !”

 Jak określić codzienne zapotrzebowanie na wodę? Pomoże w tym precyzyjny „wodny kalkulator”, który można znaleźć na stronie www.pijewode.pl. Wyliczy on konieczną do wypicia ilość wody, zestawiając różne dane, m.in. dotyczące wagi, wzrostu, płci, trybu życia i aktualnego spożycia różnych napojów. Dodatkowo uzyskany wynik odnosi się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, która rekomenduje, by nie więcej niż 10% dziennej dawki kalorii pochodziło z wypijanych przez nas napojów.

„Czujemy się odpowiedzialni za naszych konsumentów. Dlatego przygotowaliśmy profesjonalny kalkulator, który pomoże zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Został on przygotowany na bazie najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia oraz Instytutu Żywności i Żywienia. Stawiamy na funkcjonalność i interaktywność proponowanych przez nas narzędzi. Chcemy, by faktycznie pomagały naszym konsumentom w dbaniu o zdrowie i w ciekawy sposób zachęcały do picia wody” – mówi Ewa Kurowska, specjalista ds. komunikacji zdrowotnej w Żywiec Zdrój S.A.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl