Dzięki aktywności fizycznej oraz prawidłowemu odżywianiu osiągniesz wymarzoną figurę.
fit.pl
2011-03-03 00:00
Udostępnij
Dla odchudzających się
waga

Jeśli chcesz mieć szczupłą i atrakcyjną sylwetkę, zawartość tkanki tłuszczowej w twoim organizmie powinna być oczywiście jak najmniejsza, aby utrzymać taki stan rzeczy, czy też w ogóle go osiągnąć, ilość dostarczanej organizmowi energii nie może przekraczać energii spalanej. Spalanie kalorii można wyraźnie zwiększyć poprzez ćwiczenia w klubie fitness, trening wytrzymałościowy lub aktywny tryb życia. W ten sposób zmniejszamy także ryzyko nagłego ponownego przybrania na wadze po zjedzeniu obfitszego niż zwykle posiłku (efekt jojo). Ilość dostarczanej energii można jednocześnie redukować przywiązując szczególną uwagę do ubogiego w tłuszcz pożywienia. Łącząc te metody zapewniamy sobie efektywny sposób na osiągnięcie lub utrzymanie dobrej formy fizycznej.

Odchudzaj się prawidłowo!
  • Utrzymuj swoją przemianę materii na wysokich obrotach. Możesz tego dokonać zmieniając w przeciągu trzech dni ilość dostarczanych kalorii: pierwszego dnia najedz się do syta, drugiego dnia dostarcz o 30%, a trzeciego o 60% mniej kalorii, następnie powtórz cały cykl.
  • Uprawiaj jak najwięcej treningu aerobowego. Trening wytrzymałościowy o niskim stopniu intensywności, trwający co najmniej 30 minut, pomaga w aktywnym spalaniu tłuszczu.
  • Jedz możliwie dużo produktów o małej zawartości tłuszczu oraz dużej zawartości substancji wypełniających, sałatka z ogórków, czerwone buraki, zielona sałata, itp. Pozostawiają na długo uczucie sytości, ale dostarczają organizmowi wiele energii.
  • W celu utrzymania wydolności organizmu na wysokim poziomie dostarczaj mu dużo białka, witamin i składników mineralnych. Aby Odpowiednie ilości tych ważnych substancji znajdowały się w organizmie nawet w substancji ograniczonego dostarczania kalorii.

Redukcja tłuszczu nie jest możliwa bez świadomego odżywiania. Efekt ten może być wsparty odpowiednim treningiem.

www.fit.pl