fit.pl
2011-03-03 00:00
Udostępnij
Odsysanie tkanki tłuszczowej
Ta metoda, stosowana przez specjalistów od chirurgii plastycznej, nie jest tania i jej efekt jest zwykle krótkotrwały. Rezultat nie zawsze jest zadowalający estetycznie i, podobnie jak w przypadku innych operacji plastycznych, nie daje gwarancji sukcesu. Ponieważ ze stosowaniem tej metody wiąże się również ryzyko dla zdrowia, nie jest godna zalecenia.

liposukcja 

Odsysanie tkanki tłuszczowej- lipoplastyka ( liposukcja )

Lipoplastyka, nazywana również liposukcją to  nadawanie ciału gładszy i szczuplejszy kontur poprzez odsysanie tkanki tłuszczowej położonej pod skórą. Lipoplastyka jest również skuteczna w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z pleców, ramion,twarzy i szyi.

Należy pamiętać że liposukcja nie jest zabiegiem mającym na celu zastąpienie "odchudzania" i diety, a jedynie jego wspomaganie. Zabieg nie zlikwiduje cellulitu lub zwiotczałej, zwisającej skóry. Dlatego też odsysanie tkanki tłuszczowej przynosi najlepsze rezultaty u osób odchudzających się lub szczupłych, u których nawet ścisłe przestrzeganie diety nie daje pożądanych wyników, bo w jakiejś okolicy stale pozostaje nadmiar tkanki tłuszczowej. 

Wykonywana jest  w znieczuleniu miejscowym, częściowym lub ogólnym. Lipoplastyka jest wykonywana przeważnie przy użyciu pompy ssącej, która dzięki zastosowaniu podciśnienia usuwa nadmiar złogów tłuszczowych.

Po operacji należy nosić ściągające ubranie lub pas nawet przez kilka tygodni, żeby przyspieszyć obkurczanie się skóry i zminimalizować opuchnięcia. Powrotu do pracy można spodziewać się po upływie 1-2 tygodni, w zależności od rozległości operacji.


www.fit.pl