Przy wysiłku fizycznym nasza gospodarka elektrolitowa ulega zaburzeniu. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet codzienne ćwiczenia powodują utratę jednego z bardzo ważnych pierwiastków w naszym organizmie – potasu .  
fit.pl
2010-05-05 00:00
Udostępnij
Potas dla aktywnych
Pyszny, musujący, jabłkowo – pomarańczowy preparat witaminowy Plusssz Potas to nowość, która zapewnia zdrowie oraz dobre samopoczucie każdego dnia. Środek ten wspaniale wesprze nasz organizm i pomoże w regeneracji mięśni.

Gdy tylko robi się ciepło, zaczynamy myśleć o powrocie do naszych sportowych pasji, zwłaszcza tych realizowanych na świeżym powietrzu. Rano uprawiamy jogging w parku, wieczorem ruszamy na rolki lub na rowerowe wycieczki. W weekendy chętnie gramy w siatkówkę plażową, pływamy lub wędrujemy po górach. Zgodnie z maksymą „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dobre samopoczucie pozwala nam traktować każdy dzień jako nową przygodę, zdobywać nowe doświadczenia oraz stwarza możliwość realizacji swoich – nie tylko sportowych pasji. Aby uniknąć niedoboru potasu, który może być główną przyczyną zmęczenia, nieregularnego rytmu serca, podenerwowania lub mdłości, warto pamiętać o jego systematycznym uzupełnianiu.

Niestety, w codziennej, nawet dobrze zbilansowanej diecie, potasu jest zazwyczaj za mało. Picie dużych ilości kawy i alkoholu, spożywanie solonych potraw i słodyczy oraz stosowanie diet wyszczuplających dodatkowo naraża organizm na wzmożoną utratę tego pierwiastka.

Plusssz Potas to kompleks zbilansowanych, najważniejszych witamin i mikroelementów, który pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania organizmu dorosłego człowieka na te składniki. Dodatkowo forma płynna witamin Plusssz powoduje, że zawarte w niej substancje czynne przyswajają się szybciej.

www.fit.pl