Odchudzasz się? Poznaj prawdy i mity
fit.pl
2011-01-19 00:00
Udostępnij
Prawdy i mity w odchudzaniu
ananasChcąc zrzucić kilka kilogramów, zaczynasz stosować dietę. Zastanawiasz się, czy będzie ona skuteczna i czy nowe menu pomoże Ci schudnąć. Trzeba jednak uważać, gdyż niektóre produkty wcale nie muszą tuczyć, a inne odchudzać.

Ananas pochłania tłuszcze

FAŁSZ - zawiera enzym,, który przyspiesza trawienie niektórych tłuszczów w jelitach, ale nie ma żadnego działania odchudzającego. Tak więc plaster ananasa to po prostu dobry deser. Najlepiej jeść ananas świeży, jest mniej kaloryczny niż z puszki.

Ziemniaki tuczą

FAŁSZ - zawierają 80 kalorii w 100 g, czyli dwa razy mniej niż chleb. Bogate są w skrobię i włókna, a nie w tłuszcz. Jedyna wada: ziemniak uwielbia tłuszcz i nasiąka nim jak gąbka. Wartość kaloryczna frytek jest cztery raz większa niż ziemniaków gotowanych w wodzie. Chipsy zawierają 500 kalorii w 100 g.

Sucharki nie są bardziej dietetyczne niż zwykły chleb

PRAWDA - zawierają tłuszcz i cukier. Zamiast sucharków lepiej jeść grzanki, a zamiast grzanek świeży, pełnoziarnisty chleb. W dodatku jest smaczniejszy.

wodaWoda tuczy

FAŁSZ - nie zawiera w ogóle kalorii i tłumi uczucie głodu. Stosując dietę odchudzającą, powinnyśmy zadbać również o to, by więcej wydalać. Wystarczy pić dziennie 1,5-2 litry dziennie. Należy pić co 1-2 godziny przynajmniej szklankę wody, ziółek, słabej herbaty. W czasie posiłków czy między nimi? Obojętne.

Kluski i ryż tuczą

FAŁSZ - szybko dają długotrwałe uczucie sytości. Nie należy jednak przekroczyć 150 g (po ugotowaniu) dziennie, ani dodawać do nich zbyt dużo tłuszczów i sosów.


www.fit.pl