fit.pl mobile logo

Przedtreningówka - czy warto ją brać przed treningiem?

Rozpoczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami? Z pewnością więc zauważyłeś, że wiele osób na siłowni przed rozpoczęciem treningu sięga po różnego rodzaju odżywki i suplementy. Wszystko po to, by osiągnąć zamierzone cele i ćwiczyć bez utraty motywacji. Jednym ze środków, które można przyjmować by osiągać lepsze efekty są przedtreningówki. Czym są i czy warto je brać? Czy są całkowicie bezpieczne? Przekonajmy się.

Zacznijmy jednak od początku a więc od wyjaśnienia czym właściwie są przedtreningówki. Mówiąc najprościej, są to suplementy diety, w skład których wchodzi często kilka lub nawet kilkanaście różnych substancji. Ich celem jest zwiększenie naszej efektywności podczas treningu. Przedtreningówka ma zwiększyć naszą energię, zminimalizować uczucie zmęczenia w czasie treningu a także sprawić, ze wykonywane przez nas ćwiczenia będa lepiej wpływały na rozbudowę tkanki mięśniowej. Bardzo popularny pogląd, że przedtreningówka powinna dawać “mocnego kopa” jest więc nieco przesadzony, a nawet groźny. Owszem, w składzie większości produktów znajdziemy również substancje stymulujące takie jak np. kofeina, ale nie brakuje w nich również składników takich jak kreatyna czy Beta-alanina, która zwiększa wydajność i odporność organizmu.

Czy przedtreningówki są bezpieczne?

Jak wszystko co przyjmowane jest zgodnie z zaleceniami - substancje zawarte w tego typu suplementach są bezpieczne dla większości z nas. Może się jednak zdarzyć, że chorując np. na serce lub nadciśnieie nie powinniśm przyjmować suplementów z substancjami stymulującymi. Dlatego też osoby mające problemy ze zdrowiem powinny skonsultować przyjmowanie przedtreningówki ze swoim lekarzem i dokładnie przeanalizować jej skład.
Wszyscy zaś powinniśmy pamiętać o tym, że należy stawiać na sprawdzone, dostępne legalnie produkty od znanych i cenionych producentów. Mamy wówczas pewność, że ich skład jest pewny i bezpieczny. Nigdy nie należy też przekraczać zalecanych dawek odżywki przedtreningowej - informacje o tym, jak stosować dany produkt bezpiecznie znajdziemy na opakowaniu.

Czy warto brać przedtreningówkę?

Pora odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule. Odpowiedź jest prosta. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Po taki suplement diety warto sięgać w sytuacji, gdy mamy problemy ze zmotywowaniem się do działania, brakuje nam sił na wykonywanie ćwiczeń, czujemy się senni i ospali. Po przedtreningówkę bardzo często sięgają osoby, które trenują wcześnie rano lub późno wieczorem. Produkt ten sprawdzi się również w przypadku osób, które chcą zwiększyć wydajność swojego organizmu oraz osiągać lepsze efekty ćwiczeń.

Jak znaleźć dobrą przedtreningówkę?

Nie da się ukryć, że wybór suplementów diety przed treningiem jest bardzo duży i różnią się one między sobą nie tylko składem, ale również działaniem. Dlatego też początkujące osoby często nie wiedzą na co się zdecydować. Warto więc zasięgnąć rzetelnej informacji, którą może dać nam ranking przedtreningówek. W artykule tym znajdziemy szereg przydatnych informacji o składzie, działaniu, ale również cenie czy pojemności. Dzięki temu każdy miłośnik ćwiczeń, który chce korzystać z suplementu może znaleźć produkt, który całkowicie będzie odpowiadał jego potrzebom.

Więcej artykułów o suplementach, dietach i treningach znajdziecie na blogu FitRepublic.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl