Toya Golf & Country Club we Wrocławiu obala mit, że golf jest grą dla osób starszych, a pole golfowe to miejsce spotkań seniorów. Już po raz trzeci wrocławski ośrodek golfowy Toya Golf & Country Club Wrocław zorganizował weekendowe zajęci nauki gry w golfa dla dzieci
fit.pl
2010-05-04 00:00
Udostępnij
mini-golf-740523Opieka zawodowego instruktora, dostęp do profesjonalnego sprzętu, trening na doskonale wyposażonych i przygotowanych terenach do ćwiczeń – wszystko za symboliczne 10 zł. Młodzi golfiści nie mogą przegapić takiej szansy. Zajęcia odbywają się w niedzielę od 9.30 do 10.30. W tym czasie adepci golfa nauczą się podstaw gry, zasad poruszania się i zachowania na polu golfowym.

Na polu swoich sił mogą spróbować zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. – Golf to wspaniały sport, w który można grać bez ograniczeń wiekowych i bez względu na płeć – zapewnia Filip Naglak, Dyrektor Toya Golf & Country Club Wrocław. – Jednak jak w każdym sporcie najlepszym czasem na rozpoczęcie gry są wczesne lata szkolne. Najlepiej zacząć w wieku sześciu, siedmiu lat – podkreśla Filip Naglak.

Zainteresowanie golfem i nauką gry rośnie z roku na rok. - Przez ostatnie dwa lata zajęcia dla dzieci cieszyły się dużą popularnością. O skuteczności akademii golfa mogą świadczyć sukcesy Juniorów KG Toya, którzy wygrywają prawie wszystkie juniorskie turnieje w Polsce – mówi z dumą Filip Naglak.

Zarówno dorośli, jak i dzieci widzą w golfie nie tylko formę aktywności fizycznej. Sport ten trenuje cierpliwość, ale i posłuszeństwo wobec etykiety na polu golfowym, mówiącej nie tylko o zasadach zachowania na polu, ale i dbania o otaczającą zieleń.

Koszty gry w golfa
runda na dużym polu (18 dołków, ok. 5 godzin gry): poniedziałek 120 zł, wtorek-piątek 160 zł, sobota-niedziela, święta 240 zł. Dla juniorów połowa ceny.
runda na małym polu (9 dołków, ok. 2,5 godziny gry): poniedziałek 60 zł, wtorek-piątek 80 zł, sobota-niedziela, święta 100 zł. Dla juniorów połowa ceny.

koszyk z 40 piłkami i kij: 15 zł
wypożyczenie kija: 10 zł
wypożyczenie kompletu kijów: 80 zł

Wykupienie członkostwa, dającego nieograniczony dostęp do pola golfowego:
członkostwo dożywotnie: 6000 zł rocznie oraz 8000 zł wpisowego. W tym 1000 zł do wydania w Pro Shopie i restauracji Toya Golf.
członkostwo odsprzedawane: 6000 zł rocznie oraz 15 tys. zł wpisowego. W tym 1000 zł do wydania w Pro Shopie i restauracji Toya Golf.
członkostwo roczne na dużym polu: 7200 zł, w tym 1000 zł do wydania w Pro Shopie i restauracji Toya Golf (koszt dla juniorów 1200 zł).
członkostwo roczne na małym polu: 2400 zł, w tym 500 zł do wydania w klubowym sklepie i restauracji (koszt dla juniorów 800 zł).

www.fit.pl