EXTRAtrening z Avalon Extreme -Fundacja Avalon rozpoczęła rekrutację klubów sportowych, trenerów i asystentów do treningów z OzN

Avalon Extreme – projekt sportów ekstremalnych Fundacji Avalon - rusza z nowym pomysłem realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do udziału zapraszamy kluby sportowe, trenerów, asystentów, którzy za swoją pracę z uczestnikami zajęć otrzymają wynagrodzenie. Projekt startuje w maju 2022 r. i zakończy się na początku 2023 r.
2022-05-13 00:00
Udostępnij
EXTRAtrening z Avalon Extreme -Fundacja Avalon rozpoczęła rekrutację klubów sportowych, trenerów i asystentów do treningów z OzN

Zatrudnimy trenerów i asystentów!

Avalon Extreme zaprasza ośrodki sportowe, które są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i znajdują się w miastach wojewódzkich, do wzięcia udziału w nowym projekcie. Zgłaszać się mogą obiekty sportowe, w których na co dzień odbywają się treningi lub które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zajęcia dedykowane osobom niepełnosprawnym, trenerzy, asystenci, wolontariusze a także osoby, które chcą wziąć udział w takich treningach.

W ramach projektu organizator pokrywa koszty wynagrodzenia trenerów i asystentów, wynajęcia sali treningowej oraz zakupu drobnego sprzętu do ćwiczeń. Na zajęciach przewidziano także obecność wolontariuszy. Ponadto każdy uczestnik zajęć, otrzyma specjalną koszulkę projektu Avalon Extreme, a także certyfikat ukończenia cyklu treningowego.

“Avalon Extreme tworzą ludzie. Poza promowaniem sukcesów wybitnych sportowców z niepełnosprawnościami, zależy nam przede wszystkim na tworzeniu społeczności OzN, które wspólnie ćwiczą, motywują się, codziennie pokonują swoje własne bariery i udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Cieszę się, że dzięki EXTRAtreningom będziemy mogli być bliżej OzN z całej Polski i dać każdemu możliwość tworzenia tej społeczności razem z nami”. - mówi Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Treningi finansowane przez PFRON

Udział w EXTRAtreningu jest bezpłatny. W ramach projektu zaplanowano realizację 4 treningów w miesiącu przez okres 4 miesięcy. Każdy trening potrwa 3 godziny i składać się będzie z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Treningi kondycyjno-siłowe przede wszystkim poprawią szybkość reakcji oraz sprawność manualną ich uczestników.

Do udziału w projekcie zgłaszać się można mailowo na adres: kontakt@avalonextreme.pl

Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Fundacji Avalon, zrealizowanej w ramach projektu Avalon Extreme na przełomie 2021 i 2022 roku udowadniającej, że niepełnosprawność nie stanowi słabości na drodze do realizowania sportowych i życiowych pasji. Treningi te mogą pomóc osobom zarówno z wrodzoną jak i nabytą niepełnosprawnością w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko zacząć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w takich treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poznanie nowych osób oraz znalezienie swojej pasji.

Bezpłatne treningi kondycyjno-siłowe w całej Polsce

W ciągu roku odbędą się dwa cykle cross treningów dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy z nich będzie realizowany przez 4 miesiące w 8 województwach, drugi w kolejnych 8 częściach Polski przez taki sam okres. Pierwszy cykl sportowych przygód rozpocznie się w maju, drugi zaś w październiku 2022 r.