Pandemia zbiera żniwo! Zamknięcie klubu fitness z Krakowa

Energym, po 10 latach działalności znika z krakowskiej mapy fitness. Pandemia koronawirusa i zamknięcie branży spowodowalo, że właściciele klubu postanowi zamknąć obiekt
2021-03-26 00:00
Udostępnij
Pandemia zbiera żniwo! Zamknięcie klubu fitness z Krakowa

Na facebooku klubu z Krakowa czytamy:

Z przykrością informujemy, że Energym na os. Kolorowym znika ze sportowej mapy Krakowa.
Walczyliśmy, aby klub przetrwał, nawet z innym właścicielem, tylko po to, żeby “duch” starego Energymu nie umarł w tym miejscu. Niestety… obecna sytuacja i przeciwności losu spowodowały, że stało się, jak się stało. Chcieliśmy Wam bardzo podziękować za te wspólne 10 lat. Liczymy, że pozytywnie wpisaliśmy się w lokalną społeczność Czyżyn, Nowej Huty i nie tylko, wspierając Wasze cele, postanowienia, stając się miejscem spotkań, nowych znajomości, przyjaźni i… miłości.

To nie pierwsza ofiara obecnej sytuacji. Już wcześniej upadłość ogłosił DW Sport, Fitness World (ostatecznie przejęty przez Medicover) czy też operator klubów Fitness 24Seven zdecydował się na wycofanie działalności z Polski.

Straty branży fitness za rok 2020, jak wyliczają eksperci to przeszło 4 miliardy złotych. Pomoc jaka napłynęła to około 200 milionów złotych.