W Polsce powstaje pierwsza w Europie sieć fitness multiplexów!

Tony Cowen, wizjoner rynku obiektów sportowo-rekreacyjnych, odpowiedzialny m.in. za międzynarodowy sukces takich gigantów, jak Pure JATOMI i Fitness First, uruchamia nową inwestycję w Polsce. W październiku w Gdańsku zostanie oddany do użytku pierwszy w Europie fitness multiplex, w którym na powierzchni 1700 metrów kwadratowych znajdzie się osiem tematycznych stref treningowych, luksusowa kawiarnia i żłobek 
fit.pl
2016-10-10 00:00
Udostępnij
W Polsce powstaje pierwsza w Europie sieć fitness multiplexów!Koszt gdańskiej inwestycji wyniósł prawie 10 milionów złotych. Strategia rozwoju marki Tonezone zakłada powstanie w przeciągu pięciu lat 70 kolejnych obiektów zlokalizowanych w największych miastach Europy.

Gdański fitness multiplex jest pierwszym w Europie i jednym z pierwszych na świecie obiektów tego typu. Bazując na swoim doświadczeniu i umiejętności przekładania ludzkich potrzeb na język biznesu, Tony Cowen, pomysłodawca i założyciel Tonezone, chce stworzyć markę o zasięgu międzynarodowym, która wyznaczy nowe standardy w zakresie dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Zaczyna od Polski!

- Rynek obiektów sportowo-rekreacyjnych w Polsce ewoluuje i wciąż wykazuje ogromny potencjał do rozwoju. Wiem to, bo sam go budowałem, tworząc sieć Pure JATOMI. Polacy są narodem coraz bardziej aktywnym i – co istotne – również wymagającym. W czasie ostatnich dwudziestu kilku lat przenieśli się z małych osiedlowych siłowni do dużych, naprawdę dobrze wyposażonych obiektów… i wciąż chcą więcej. Oczekują nowych rozwiązań, nowych koncepcji, nowych usług. My im oferujemy zupełnie nową ideę treningów – mówi Tony Cowen.

Nowatorska koncepcja

Pierwszy fitness multiplex Tonezone mieści się w nowoczesnym centrum handlowym Galeria Metropolia przy stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz. O lokalizacji zadecydowała przede wszystkim doskonała dostępność komunikacyjna, która ma ułatwić ćwiczącym codzienne docieranie na treningi. Na powierzchni ponad 1700 metrów zgromadzono najnowocześniejszy na świecie sprzęt do ćwiczeń o wartości ponad 4 milionów złotych.

- Zasada jest podobna, jak w tradycyjnym kinowym multipleksie, tylko o że w Tonezone, zamiast wybierać salę z filmem, wybieramy salę, w której będziemy ćwiczyć. W każdej z nich czekają unikalne programy treningowe prowadzone przez najlepszych trenerów personalnych, którzy w ramach ceny karnetu dbają o rozwój swoich podopiecznych. Ćwiczenia odbywają się w grupach. Mamy strefy m.in. jogi, min and body, boot campu, spinningu, crossfitu, a także prawdziwą bieżnię. To nowatorski koncept zajęć łączących jakość treningu personalnego z siłą motywacji grupy – dodaje Tony Cowen.

W przestrzeni multiplexu znajdują się ponadto strefa relaksu z ogromną sauną, luksusowe szatnie oraz duża kawiarnia z bezpłatną kawą wliczoną w cenę członkostwa. Panoramiczne okna sięgające od podłogi do sufitu zapewniają podczas ćwiczeń i odpoczynku wyjątkowy widok na stację kolejową Gdańsk Wrzeszcz i jej okolice. Mamom, które chcą osiągnąć szczytową formę i wrócić do sylwetki sprzed porodu, Tonezone oferuje żłobek, w którym na czas treningu ich pociechy mają zapewnioną profesjonalną i troskliwą opiekę.

Międzynarodowa sieć

Jak twierdzi sam Tony, koncepcja Tonozeone jest efektem nie tylko jego własnych doświadczeń i obserwacji, ale przede wszystkim uważnego wsłuchiwania się w potrzeby różnych ludzi odwiedzających kluby fitness.

- Od kiedy 17 lat temu rozpocząłem pracę w branży, rozwijając sieć „Fitness First”, liczącą 560 obiektów w 28 krajach, poznałem mnóstwo entuzjastów aktywnego stylu życia. To właśnie rozmowy z nimi stały się inspiracją do wypracowania zupełnie nowej filozofii treningów, której odzwierciedleniem jest Tonezone. Ani w Polsce, ani w Europie nie ma jeszcze tego typu obiektów. W Ameryce Północnej i Azji powstają pierwsze projekty oparte na zbliżonej do Tonezone formule i cieszą się coraz większą popularnością. Tym, co naprawdę nas wyróżnia i stanowi wartość dodaną jest wszechstronność wyboru i profesjonalna pomoc instruktorska wliczona w cenę członkostwa. – dodaje Tony Cowen.

Gdański fitness multiplex jest pierwszym z 70 obiektów, które w przeciągu 5 lat mają powstać w Polsce i największych miastach Europy.

www.fit.pl