Jedną z gwiazd, które odwiedziły targi Fitness Body & Fashion FitExpo 2007, była Mistrzyni Świata Fitness, Aleksandra Kobielak
fit.pl
2007-05-23 00:00
Udostępnij
Aleksandra Kobielak na FitExpo 2007
Na targach Fitness Body & Fashion FitExpo 2007 można było spotkać wiele znanych osobistości ze świata fitnessu. Jedną z nich była Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Świata Fitness, projektantka mody, wizażystka, aktorka i modelka.kobielak 01

Mistrzyni odwiedziła nasze stoisko i dała sie namówić na krótką rozmowę. Aleksanda Kobielak to człowiek – orkiestra. Od prawie siedmiu lat zawodowo trenuje fitness sylwetkowe i startuje w turniejach dla zawodowców – m.in. słynnym turnieju Ms. Olympia w Las Vegas, jednych z najważniejszych zawodów kulturystycznych na świecie. Ale jest też modelką (swego czasu miała m.in. sesję w Playboyu oraz polskich i amerykańskich magazynach kulturystycznych), projektantką mody i prowadzi w Gdańsku Akademię Fitness Sportowego dla dzieci i młodzieży. W szkole tej, jako jedynej w Polsce, mogą trenować dzieci już od 4. roku życia. Pod okiem Aleksandry Kobielak uczą sie zasad zdrowego stylu życia.

– Dzieciaki przede wszystkim rozwijają swoje umiejętność ruchowe – wyjaśnia Aleksandra Kobielak. – Na zajęciach mogą również korygować wady postawy. Zajęcia obejmują m.in. elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej, elementy wywodzące się z baletu, podstawy tańca i fitness.

Pytana o stan fitnessu w Polsce, mistrzyni nie kryje swoich zastrzeżeń. – Państwo za mało angażuje się w jego promocję – uważa. – Władze powinny włączyć się w popularyzację fitness w miastach, w małych miejscowościach, a nawet na wsiach. Media też nie ułatwiają zadania, bo fitnessu jest w nich wciąż mało. Brakuje czegoś takiego, jak kultura polskiego fitness. Myśle, że dobrze by się stało, gdyby wprowadzono do szkół na lekcje wychowania fizycznego elementy fitness.

Na targach można było obejrzeć równiez  kolekcję mody, autorstwa Aleksandry Kobielak. Bo nie każdy może wie, że zajmuje się ona także projektowaniem odzieży. Zaprezentowała sukienki ze swojej kolekcji. Wystawione kreacje zachwycały niebanalnym krojem, kunsztownym wykonaniem i ciekawym zestawem kolorów.

kobielak 03Ale to wciąż nie są wszystkie zainteresowania naszej bohaterki. Aleksandra Kobielak zajmuje się też promocją, organizuje kampanie reklamowe, jest  choreografem i wizażystką. Tylko pozazdrościć energii i pomysłów.

W swoim dorobku sportowym Aleksandra Kobielak ma wiele tytułów mistrza Polski, Europy i świata. Jej droga do sukcesu rozpoczęła się w wieku 6 lat, kiedy zaczęła uczęszczać na zajęcia z gimnastyki artystycznej (1977). Piąta klasa podstawówki to początek intensywnych treningów gimnastycznych. Jej pierwszym wielkim sukcesem było Mistrzostwo Polski młodzików w gimnastyce sportowej w 1986 roku.

Swoje zdolności gimnastyczno-taneczno-aktorskie rozwijała w Teatrze Ekspresja pod czujnym okiem Wojciecha Misiuro. Może pochwalić się uczestnictwem w 180 przedstawieniach (m.in. Martwi ludzie tańczą, Dantończycy, Idole perwersji, Collage 24). Brała również udział w telewizyjnych przedstawieniach.

W 1993 rozpoczęła studia na gdańskim AWF, a systematycznie treningi fitness rozpoczęła w klubie Body Club. Jej indywidualne predyspozycje zainteresowały Arkadiusza Fischbacha i Piotra Mikołajka - trenerów narodowej reprezentacji fitness. Ich współpraca zaowocowała wkrótce licznymi sukcesami, a jednym z największych był tytul Mistrzyni Świata w fitness w kategorii poniżej 160 cm oraz kategorii open, który zdobyla w 2000 roku.

Za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała z rąk Prezydenta Gdańska specjalne wyróżnienie.

www.fit.pl