fit.pl mobile logo

Atlasy treningowe - jaki rodzaj wybrać w zależności od obranego treningu?

Istnieje bardzo dużo sprzętu, w który możemy wyposażyć domową siłownię. Steppery, orbitreki, bieżnie, rowery stacjonarne, ławki do wyciskania, hantle, sztangi i wiele, wiele innych. W zależności od wybranego treningu i pożądanych efektów, potrzebny nam jest inny sprzęt. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się rodzajom atlasów treningowych i podpowiemy, który z nich wybrać do jakich ćwiczeń. Serdecznie zachęcamy do poszerzenia swej wiedzy na temat atlasów i zapraszamy do lektury!

Atlas treningowy – skąd ta popularność?

Atlas do ćwiczeń siłowych jest jednym z najbardziej podstawowych sprzętów, które znajdziemy na siłowni w domowej sali ćwiczeń. Jego wielka popularność bierze się z faktu, że za jego pomocą można wykonywać zróżnicowane sesje treningowe i dbać o wiele partii mięśniowych. Innymi słowy – atlasy do ćwiczeń siłowych pozwalają na pełnowartościowy trening, nawet kilku osób jednocześnie. Jednocześnie jest to sprzęt, z którego mogą korzystać zarówno osoby niezaznajomione z siłownią, jak i ludzie, którzy na dźwiganiu ciężarów zjedli zęby.

Atlasy treningowe – rodzaje dostępne na rynku

Atlasy treningowe dzielimy ze względu na budowę, liczbę stanowisk i posiadane funkcje. Na rynku dostępne są atlasy treningowe jednostanowiskowe oraz atlasy treningowe wielostanowiskowe. Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu każdego z modeli, należy pamiętać, że na rynku dostępny jest również sprzęt sportowy znany jako bramy i suwnice. Są to urządzenia, które pozwalają na trening siłowy nieco innych partii mięśniowych niż w przypadku klasycznego atlasu. Podczas gdy w atlasie główne stanowisko zachęca do siedzenia i wyciskania, bramy i suwnice zmuszają użytkownika do wykonywania ćwiczeń w wielu różnych pozycjach.

Atlasy jednostanowiskowe i atlasy wielostanowiskowe – charakterystyka

Jak sama nazwa wskazuje: atlasy jednostanowiskowe przeznaczone są do ćwiczeń w pojedynkę. Mimo to oferują całą gamę ćwiczeń na wiele partii mięśniowych, więc nikt nie powinien być zawiedziony tym wyborem. Polecamy je osobom, które nie potrzebują partnera do ćwiczeń. Kto z kolei woli ćwiczyć z kimś i potrzebuje motywacji (sportowa rywalizacja potrafi czynić cuda), ten powinien wybrać atlas wielostanowiskowy. Umożliwia on trening kilku osób jednocześnie na jednej maszynie – z tego też powodu zajmuje więcej miejsca niż atlas jednostanowiskowy, ale niejednokrotnie daje też więcej możliwości.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl