Bodyforming zagwarantuje nam lepsze samopoczucie i pomoże ukształtować zgrabną sylwetkę
fit.pl
2007-08-22 00:00
Udostępnij
Bodyforming dla zapracowanych
Jeśli nie biegasz na zajęcia do fitness klubu, tylko dlatego, że nie masz czasu, a chcesz być w formie, ta książka jest dla ciebie.

Książka „Bodyforming. Najszybsza droga do idealnej figury” jest polecana tym, którzy pragną szybko uzyskać wymarzoną sylwetkę i cieszyć się nią przez długi czas. Jej autor, Dieter Grabbe namawia przede wszystkim do systematycznego treningu - codziennie przez 10 min. Tak niewiele czasu w ciągu dnia każdy z nas może poświęcić na ćwiczenia - nawet najbardziej zapracowana osoba. Szczególnie, jeśli kilkunastominutowy trening Bodyforming zagwarantuje nam lepsze samopoczucie przez cały dzień i pomoże ukształtować zgrabną sylwetkę.

Ćwiczenia proponowane w książce zajmują niewiele czasu i nie zakłócą naszego dotychczasowego rozkładu zajęć. Koncepcja bodyformingu, lansowana w książce Grabbego, opiera się na łagodnym treningu poprawiającym krążenie, wzmocnieniu tkanki łącznej i mięśni ciała. Przedstawione ćwiczenia są proste, można wykonywać je w domu, niepotrzebne są także dodatkowe sprzęty, a więc unika się dodatkowych kosztów. To poradnik dla niecierpliwych - ćwicz krótko, regularnie i intensywnie: to idea, przyświecająca publikacji. Efekty mają być widoczne już po kilku tygodniach. Ćwiczenia opierają się przede wszystkim programie Pilatesa.

Dodatkowo, omawiane są kwestie żywieniowe, czyli „ochudzanie bez głodzenia”. Można zapoznać się również z podstawami masażu antycellulitowego.

www.fit.pl