fit.pl mobile logo

Co lepiej kupić na treningi smartwatch czy smartband?

Nowoczesne zegarki i opaski, które pozwalają mierzyć aktywność fizyczną, są obecnie bardzo popularne. Wynika to z coraz przystępniejszych cen tych urządzeń oraz ich dużych możliwości.
  1. Co to jest inteligentna opaska?
  2. Najważniejsze zalety smartbandów
  3. Smartwatche dla wymagających
  4. Co założyć na trening?

W kategorii inteligentnych produktów, które można nosić na ręce, dostępne są zarówno smartwatche, jak i smartbandy. Chociaż wielu klientów używa tych nazw zamiennie, to różnice pomiędzy tymi sprzętami są naprawdę duże. Sprawdź, który model lepiej się sprawdzi w twoim przypadku.

Co to jest inteligentna opaska?

Inteligentna opaska (smartband) to nic innego jak elektroniczna opaska. Osoby, które decydują się na zakup takiego sprzętu, nie robią tego ze względu na jej wygląd (przynajmniej nie stanowi to głównego kryterium przy zakupie), a na dodatkowe możliwości. Inteligentne opaski pozwalają stale monitorować aktywność fizyczną noszącej je osoby. Dużym udogodnieniem jest to, że zbieranie danych nie wymaga żadnych dodatkowych działań ze strony użytkownika. Wystarczy więc, że podczas treningu, spaceru lub przejażdżki rowerem będziesz miał na ręce naładowaną opaskę, a w dowolnym momencie będziesz mógł sprawdzić, jaki pokonałeś dystans, ile przeszedłeś kroków, porównać tętno w poszczególnych etapach treningu lub nawet poznać ilość spalonych kalorii. Jest to więc idealny wybór dla osób, które regularnie ćwiczą, a bardziej od eleganckiego designu cenią sobie sportowy styl i praktyczne rozwiązania. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem smartbanda, sprawdź polecane produkty w sklepie oleole.pl.

Najważniejsze zalety smartbandów

Oprócz wspomnianych funkcji, nowoczesne smartbandy wyposażone są również w to, co powinien mieć każdy zegarek. Sprawdzisz na nich godzinę, datę, a w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać ze stopera. Urządzenia można sparować z telefonem komórkowym, dzięki czemu mogą wyświetlać powiadomienia o nowych wiadomościach SMS lub sygnalizować rozmowy przychodzące. Bardzo ciekawą opcją jest automatycznie sygnalizowanie o tym, że przez dłuższy czas jesteś w jednej pozycji i warto byłoby się ruszyć. Dzięki temu nie zapomnisz o robieniu regularnych przerw podczas pracy przy komputerze. Osoby, które chcą mieć dostęp do wszystkich informacji, na pewno ucieszą się, że opaski na bieżąco monitorują sen. Opcja ta pozwala prześledzić czas trwania i jakość snu w poszczególnych dniach. Dzięki stałemu monitorowaniu snu opaski wykrywają moment, w którym należy wybudzić użytkownika, aby był wypoczęty. Wielu użytkowników jest bardzo zadowolonych z tej opcji.

Istotne zalety inteligentnych opasek to również niskie ceny (zwłaszcza w porównaniu z markowymi smartwatchami), wytrzymała konstrukcja oraz brak konieczności konfigurowania urządzenia. Popularni producenci opasek do monitorowania aktywności to między innymi Garmin, Garett, Forever, Fibit, Huawei oraz Xiaomi. Najtańsze z nich można kupić już w cenie kilkudziesięciu złotych, ale jeżeli zależy ci na dokładnych pomiarach i solidnej obudowie, powinieneś wybrać sprzęt z wyższej półki. Takie opaski kosztują od 300 do 800 złotych. Atrakcyjne ceny na opaski wszystkich najpopularniejszych firm znajdziesz na stronie https://www.oleole.pl/opaski-monitorujace-aktywnosc.bhtml. Sklep oferuje atrakcyjne raty 0%, dzięki którym już teraz możesz zamówić dla siebie wymarzoną opaskę lub smartwatcha, a następnie spłacić go w niskich i nieoprocentowanych ratach.

Smartwatche dla wymagających

Jeżeli chodzi o smartwatche, to od inteligentnych opasek najczęściej odróżnia je lepszy design (nie tylko są bardziej eleganckie, ale też w większym stopniu przypominają tradycyjne zegarki) oraz bardziej rozbudowane możliwości. Jako przykład można podać to, że oprócz wszystkiego, co oferują smartbandy, inteligentne zegarki pozwalają również odczytywać wiadomości SMS (modele z wyższej półki pozwalają je nawet podyktować), sterować odtwarzaczem muzyki lub nawet rozmawiać. Chociaż nie każdemu podoba się wizja mówienia do zegarka, to jest to jak najbardziej możliwe i wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Należy tylko wybrać smartwatch, który można wykorzystać do rozmów. Tanie smartwatche kosztują kilkaset złotych, jednak trudno wówczas liczyć na komfort związany z użytkowaniem. Ceny markowych inteligentnych zegarków można porównać do tego, ile kosztują porządne tradycyjne zegarki. W ofercie https://www.oleole.pl/smartwatch.bhtml na pewno wybierzesz coś dla siebie. Sklep oferuje smartwatche Apple, Garett, Samsung, Kruger & Matz oraz wielu innych producentów.

Co założyć na trening?

Osoby, które wciąż zastanawiają się, czy na trening lepiej wybrać smartwatcha, czy smartbanda, powinny zwrócić uwagę na wszystkie różnice pomiędzy tymi urządzeniami i kupić to, co będzie dla nich najlepsze. Jeżeli cenisz sobie elegancję i zależy ci na wydajnym urządzeniu z wieloma funkcjami, a przy okazji możesz sobie pozwolić na droższy zakup, smartwatch wydaje się lepszym wyborem. Z drugiej strony smartbandy również mają wiele do zaoferowania, a ich niska cena jest istotnym argumentem przy zakupie sprzętu na zakładanego głównie treningi.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl