Aktor w trakcie przygotowań do roli króla Jerzego VI musiał przytyć. Robił to według zaleceń dietetyka, który teraz ułożył dla niego skuteczną dietę odchudzającą, by aktor mógł wrócić do poprzedniej wagi
fit.pl
2011-02-16 00:00
Udostępnij
Colin Firth współpracuje z dietetykiem
Reżyser filmu „Jak zostać królem” zaproponował Colinowi, żeby aktor nieco przytył. Firth zgodził się na to, ale pod warunkiem, że będzie to robił pod okiem eksperta w sprawach odżywiania.

Zatrudniony dietetyk ułożył dla aktora specjalną dietę. Colin jadał głównie potrawy bazujące na białkach i węglowodanach. Często w jego menu pojawiały się włoskie dania. Aktor jest miłośnikiem makaronów z sosami, które chętnie przygotowuje dla swojej rodziny i znajomych. Dzięki takiemu menu, Colin przytył 8 kilogramów, czyli tyle ile było ustalone.  Jednak decydując się na rolę Colin zastrzegł sobie, że zaraz po zakończeniu zdjęć do filmu, zacznie się odchudzać.

Teraz ten sam specjalista pomaga  aktorowi zmniejszyć wagę. Aktor chce wyglądać jak pół roku temu.

Dietetyk zalecił mu nie tylko odchudzającą dietę, ale także sporą dawkę ruchu, przed którą do tej pory Firth się wzbraniał. Aktor jada teraz lekkostrawne posiłki bazujące na warzywach, chudym mięsie i owocach morza, a także korzysta z roweru stacjonarnego i biega po bieżni.

Aktor już schudł 5 kilogramów. Idzie mu to bardzo dobrze. Znajomi aktora, twierdzą, że Colin chce zrzucić, więcej niż planował, bo sposobał mu się aktywny tryb życia, dzięki któremu poprawił swoją formę.

www.fit.pl