fit.pl mobile logo

Dlaczego warto stosować masaż mięśni po treningu?

Aktywność fizyczna jest człowiekowi niezbędna dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Do tego nie trzeba już nikogo przekonywać. Oczywiście nie musimy być zawodowymi sportowcami, żeby czerpać profity z regularnego wysiłku. Siłownia, joga, zumba, crossfit, jogging… Lista sportów, do których obecnie każdy z nas ma dostęp, jest niemal nieograniczona. I dobrze, bo dzięki temu nasze społeczeństwo jest coraz zdrowsze. Jednak każdy wysiłek jest, w mniejszym lub większym stopniu, obciążeniem dla ciała. Możemy to odczuć w postaci napięcia i charakterystycznego bólu w mięśniach, popularnie nazywanego „zakwasami”. Co zrobić, by złagodzić ten dyskomfort?

Najprostszym sposobem łagodzenia bólów potreningowych jest masaż. Wie o tym każdy zawodowy sportowiec. Profesjonaliści są pod stałą opieką masażystów i fizjoterapeutów, którzy pomagają im dbać o właściwą regenerację całego ciała. Sprawa wygląda nieco inaczej wśród sportowców-amatorów. Osoby, które nie trenują zawodowo, bardzo często po zakończonym treningu nie podejmują żadnych czynności, by przyspieszyć regenerację organizmu – o masażu sportowym niestety też zazwyczaj nie myślą, a to błąd!

Masaż potreningowy stymuluje mięśnie oraz ma pośredni wpływ na układ krwionośny i naszą psychikę. Można oczywiście skorzystać z usług profesjonalnego masażysty, ale co w przypadku gdy takie usługi nie mieszczą się w naszym budżecie? Co robić, jeśli musimy wykonać go na cito, np. z powodu silnego bólu? Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się użycie podręcznego masażera.

Przy częstych i wymagających treningach siłowych ulgę obolałym mięśniom przyniesie bezprzewodowy pistolet do masażu wibracyjnego Garett Beauty Powerful. Jego czytelny wyświetlacz LCD oraz wygodny panel z trzema przyciskami zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę. 6 wymiennych końcówek umożliwia bezpieczny i komfortowy masaż dowolnej części ciała, zarówno większych partii, jak i pojedynczych punktów. Dzięki ergonomicznej budowie i niewielkiej wadze (846 g) dobrze leży w dłoni, co pozwala na swobodne dotarcie do każdej części ciała. Pistolet posiada aż 99 poziomów intensywności (do 3000 uderzeń na minutę!), dzięki czemu z sukcesem wykona zarówno delikatny masaż relaksujący, jak i mocne sportowe „rozbicie” spiętych, twardych mięśni. Garett Beauty Powerful jest wyposażony w wytrzymałą, litowo-jonową baterię o pojemności 2000 mAh.

Osobom o drobnej budowie ciała lub nastawionym na lżejsze treningi może przypaść do gustu bezprzewodowy Garett Beauty Powerful Mini – pistolet wibracyjny o nieco mniejszym rozmiarze (395 g). To urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED, baterię o pojemności 2000 mAh i oferuje 20-stopniową regulację mocy. W zestawie znajdziemy 4 wymienne końcówki: do masażu kręgów, mięśni, stawów/ścięgien i innych części ciała. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz możliwości ładowania przez USB typu C Garett Beauty Powerful Mini doskonale sprawdzi się na wakacjach lub na siłowni, gdzie przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących relaks w domowym zaciszu jest Garett Beauty Body Stick. Jego długi i wygodny uchwyt ułatwia samodzielny masaż pleców, dlatego warto po niego sięgać codziennie, zwłaszcza po wielu godzinach spędzonych w pozycji siedzącej. Posiada on 7, łatwo wymiennych końcówek, które rozluźnią obolałe i sztywne mięśnie oraz poprawią krążenie. Urządzenie oferuje 5 trybów pracy i 6 poziomów intensywności, zmienianych przy użyciu wygodnego przycisku regulacji mocy. Częstotliwość wibracji wynosi 1800-3000 obrotów na minutę. Dzięki wbudowanej baterii o mocy 1800 mAh, której pełne naładowanie zajmuje tylko 2 godziny, urządzenie działa bezprzewodowo.

A co w przypadku ludzi, których mięśnie są w ogólnie dobrej formie, ale czasami odczuwają sztywnienie karku i szyi lub po prostu marzą o przyjemnym masażu tej konkretnej części ciała? Dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka do masażu Garett Beauty Relax. Ten miękki, wygodny i przyjemny w dotyku „rogal” oferuje 3 tryby pracy oraz połączenie masażu uciskowego i wibracyjnego. Dopasowuje się przy tym idealnie do kształtu ciała. Wbudowany akumulator pozwala na użytkowanie w każdym miejscu, zarówno w domu, jak i w podróży. W razie potrzeby można go podładować przy pomocy dołączonego zasilacza.

Każdy, kto choć raz korzystał z podręcznego masażera, wie, że jego stosowanie nie tylko przynosi ulgę obolałym i napiętym mięśniom, ale również jest świetną zabawą! Urządzenia te polubią nie tylko sportowcy-amatorzy, ale i profesjonaliści docenią ich zalety. Ich działanie sprawdzi się również w przypadku ludzi starszych. Masażer wibracyjny może więc okazać się świetnym pomysłem na prezent. Przecież masaż to luksus, na który zasługuje każdy z nas!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl