Ginastica Natural – nowa metoda treningowa

Ginastica Natural to nowa metoda treningowa, wywodząca się z Brazylii, której głównym założeniem jest rozwój siły, kondycji, wytrzymałości, równowagi i gibkości 
fit.pl
2013-03-13 00:00
Udostępnij
Ginastica Natural – nowa metoda treningowa
Twórcą Ginastica Natural jest Alvaro Romano, który zaadaptował starożytne, nowoczesne i naturalne techniki rozwoju ciała i ducha dla potrzeb współczesnego człowieka w całkowicie niepowtarzalny sposób. Alvaro to światowej sławy lider fitness, pasjonata starożytnych, nowoczesnych i naturalnych technik samorozwoju a także posiadacz czarnego pasa w BJJ (Brazilian Jiu Jitsu). To właśnie na bazie tego wszystkiego stworzył Ginástica Natural.

Jest to program, który obejmuje trening na każdym etapie rozwoju – od dziecka do wieku senioralnego. To trening, który może być z powodzeniem prowadzony zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, sala fitness, jak i na świeżym powietrzu.

Ginástica Natural jest metodą stosowana przez najlepszych trenerów, sportowców czy miłośników fitness na całym świecie. Jest to metoda, która może być stosowana przez wszystkich, niezależnie od wieku, wagi czy poziomu aktywności fizycznej. Ginastica Natural zwiększa sprawność, wytrzymałość, pozwalając na odprężenie i relaks dla ciała i ducha.

Metoda kładzie nacisk na uspokojenie ducha i ciała, poprzez ruch, techniki oddechowe, elastyczność i wzmacnianie wytrzymałości. Metoda treningowa wykorzystuje masę ciała ćwiczącego. Treningi są opracowane w ten sposób, aby w krótkim czasie osiągnąć zamierzone efekty. We współpracy z fizjoterapeutami, Ginástica Natural została zastosowana do pomocy pacjentom podczas wychodzenia z urazów, chorób lub po zabiegach chirurgicznych.

Ginastica Natural praktykowana jest na całym świecie przez sportowców, zawodników sztuk walki oraz entuzjastów fitness’u, którzy dzięki metodzie zwiększają swoja wytrzymałość i koordynację. Z Ginástica Natural korzystają piłkarze, koszykarze, pływacy oraz przedstawiciele wielu innych dyscyplin podnosząc dzięki temu poziom swoich umiejętności.

 

www.fit.pl