Książka przedstawia w łatwy i zrozumiały sposób zawiłości technicznej jazdy na "góralu".
fit.pl
2006-12-12 00:00
Udostępnij
Jazda rowerem górskim
Książka przedstawia w łatwy i zrozumiały sposób zawiłości technicznej jazdy na "góralu". Od rzeczy najprostszych - wyboru roweru, odpowiedniej na nim pozycji i techniki pedałowania czy pokonywania zakrętów - po najbardziej skomplikowane i ekwilibrystyczne sztuki, takie jak skoki, dropy, jazda na tylnym kole itp.

Autorzy podpowiada również, jak przygotować się i wystartować w każdej z dyscyplin kolarstwa górskiego. Opisane techniki są zilustrowane zdjęciami, a wiele z nich  ukazuje sekwencje poszczególnych ruchów.

Jednym z autorów książki jest Brian Lopes jest uważany za najlepszego specjalistę od zawodowego kolarstwa górskiego. Dziewięciokrotnie zdobywał mistrzostwo amerykańskiego Narodowego Związku Kolarstwa Terenowego (NORBA), pięciokrotnie sięgnął po Puchar Świata, trzy razy - po mistrzostwo świata. Zaczął jeździć kiedy miał 4 lata, a w wieku 17 lat przeszedł na zawodowstwo. Od tego czasu zdominował zawody we wszystkich kategoriach - BMX, downhill, dual i fourcross. Jego zdjęcia widniało na okładkach wszystkich chyba najważniejszych pism dotyczących kolarstwa, takich jak "Bike", "Dirt", "Bicycling", "VeloNews" czy "Mountain Biking", a także kolorowych magazynów, takich jak "Men's Health", "Rolling Stone", "USA Today". Jest także bohaterem gry komputerowej o tematyce kolarskiej - "Downhill Domination" na Play Station.

Drugim z autorów jest Lee McCormack, dziennikarz od lat zajmujący się tematyką kolarstwa górskiego. Pisał dla "Bike", "Mountain Bike Action", "Twentysix", "Flow" i "Mountain Biking".Również jeździ na rowerze i uprawia wszystkie dyscypliny kolarstwa górskiego. Przez wiele lat startował w zawodach dwonhillowych i slalomach, a nawet wygrał kilka ważnych zawodów.

www.fit.pl