fit.pl
2009-03-02 00:00
Udostępnij
Kasia Cichopek
Marcin Hakiel z Gdyni wspólnie z aktorką Katarzyną Cichopek wygrał "Taniec z gwiazdami" w telewizji TVN. Zdradził "Echu Miasta", że zamierza otworzyć w Trójmieście własną szkołę tańca.

Katarzyny Cichopek, aktorki grającej w najpopularniejszym polskim serialu "M jak miłość", nie trzeba przedstawiać. Gdynianina poznała niemal cała Polska dzięki programowi w TVN – "Taniec z gwiazdami". Taneczna rywalizacja trwała kilka miesięcy. Dzień po zwycięstwie Marcina zastaliśmy na uczelni.

– Jestem w szkole od godz. 9, miałem seminarium. Czuję radość i satysfakcję, ale poza tym nic się we mnie nie zmieniło – mówi skromnie.

Marcin studiuje finanse i bankowość na IV roku w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

– Moją popularność traktuję zupełnie normalnie. Ona jest ulotna. Jednego dnia jesteś znany i wszyscy o tobie mówią, a następnego już nie pamiętają – zdradza nam Hakiel.

Kasia i zabójcze tempo

W pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami" Marcin tańczył z Katarzyną Skrzynecką. O tym, że w drugiej edycji zatańczy z popularną i czarującą aktorką, zdecydowali producenci programu.

– Dowiedziałem się o Kasi w ostatniej chwili – wspomina Marcin. – To sympatyczna, ciepła osoba. Nie ustawiała relacji pod kontem gwiazda – tancerz.

Kiedy cztery miesiące temu zwycięska para spotkała się po raz pierwszy, aktorka nie miała pojęcia o profesjonalnym tańcu.

– Od początku Kasia była bardzo dzielna i pracowita, zaskakiwało mnie tempo, w jakim się uczyła – opowiada zwycięzca programu.

Kasia i Marcin spędzali ze sobą nawet 5 godzin dziennie, przeważnie po południu, bo obydwoje studiują.

– Czasami byliśmy oczywiście zmęczeni i źli na siebie samych. Największe zmęczenie ogranęło ich przy siódmym odcinku.

Marcin Hakiel nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Nie wie, czy chce związać ją z tańcem, czy z bankowością.

– Na razie staram się to godzić, zależy mi na jednym i drugim – tłumaczy.

Tancerz zdradził nam, że w przyszłości planuje otworzyć w Trójmieście szkołę tańca dla każdego.

To tytan pracy

Co złożyło się na powodzenie Marcina Hakiela? Jego nauczyciele z gdańskiej szkoły tańca "Perfekt" mówią zgodnie: Ciężka praca.

– Talent to nie wszystko, na takie powodzenie trzeba pracować i nie zrażać się w chwilach kryzysu – mówi Piotr Czarnecki, który uczył gdynianina tańca przez kilkanaście lat.

Czarnecki wspomina go jako tytana pracy i szybko wylicza jego zalety: zawsze dobrze ułożony, życzliwy, wesoły, wiedzący, czego chce