fit.pl mobile logo

Mateusz Kusznierewicz promuje golf

„To były moje ostatnie Igrzyska” zadeklarował po powrocie z Londynu żeglarz Mateusz Kusznierewicz. Nie oznacza to jednak, że medalista olimpijski z karierą żeglarską i ze sportem w ogóle kończy definitywnie. Czas, który musiałby poświęcić na przygotowania do kolejnych igrzysk, zamierza spożytkować na kolejne żeglarskie projekty, rodzinę oraz... grę w golfa  
Według Pana deklaracji Igrzyska w Londynie były Pana ostatnim olimpijskim startem w karierze. Skąd taka decyzja?

Mateusz Kusznierewicz: Mam za sobą start w pięciu Igrzyskach Olimpijskich. Byłem w Atlancie, Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie. Jestem członkiem kadry olimpijskiej od 1993 roku. To prawie 20 lat wspaniałej sportowej przygody. Był to też czas bardzo ciężkiej pracy, intensywnych treningów, stresu i wyrzeczeń. Dwa lata temu zacząłem zastanawiać się, czy chcę żyć tak dalej. Podjąć kolejne wyzwanie, jakim byłoby przygotowanie i start w Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Jestem bardzo ambitnym i ciekawym życia człowiekiem. Posiadam wiele zainteresowań i pasji, jedną z nich jest golf. Mam wspaniałą rodzinę – cudowną żonę i dwuletnią córeczkę, z którymi chcę spędzać jak najwięcej czasu. Nie miałem takiej możliwości przez ostatnie lata. Teraz nadszedł czas na zmianę. Jeszcze przed wyjazdem do Londynu mówiłem otwarcie, że będzie to mój ostatni start olimpijski. Ale nie zamierzam kończyć kariery sportowej. Będę dalej żeglować, ale na większych jachtach. O szczegółach mojego nowego projektu opowiem na początku przyszłego roku.

Wspomniał Pan o swojej innej wielkiej pasji, jaką jest golf – w jakich okolicznościach zaczął Pan grać?

Po raz pierwszy nie trafiłem w piłkę golfową w 1993 roku. Było to na driving range w miejscowości Hollywood nieopodal Belfastu w Irlandii Północnej. Odbywały się tam Mistrzostwa Świata w żeglarstwie, w których brałem udział. Tego dnia nie było wiatru. Kanadyjczycy i Nowozelandczycy wpadli na pomysł, żeby zagrać w golfa. Zapytałem, czy mogę pójść z nimi i zobaczyć, na czym to polega. Miałem wtedy 18 lat i niewiele wiedziałem o golfie. Tak jak wspomniałem pierwsze uderzenie mi nie wyszło. Natomiast drugie było idealne. Zupełny przypadek, ale trafiłem 5 iron idealnie w piłkę, która poleciała prosto na odległość 150 metrów. Uczucie było niesamowite. To wtedy zakochałem się w golfie, który stał się po żeglarstwie moją drugą pasją sportową.

Czy i jak według Pana pojawienie się golfa na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio przyczyni się do popularyzacji tego sportu, także w takich krajach jak Polska?

Mam nadzieję, że tak się stanie. W większości państw, sport olimpijski jest bardzo popularny. Szczególnie w Polsce. Pomimo dużej pracy jaka została włożona przez ostatnie 10 lat w popularyzację golfa w Polsce, nadal niewiele osób śledzi zawody i wyniki naszych reprezentantów. Mamy utalentowanych juniorów, którzy mają szanse zaistnieć na arenie międzynarodowej. Tego – moim zdaniem – potrzebujemy, żeby przyciągnąć uwagę mediów i szerszej opinii publicznej do golfa w Polsce. Dołączając do programu olimpijskiego możemy liczyć na większe zainteresowanie i popularyzację naszej dyscypliny. Mamy dobrze funkcjonujący Związek Sportowy, firmy które specjalizują się w organizacji turniejów, szkoleń i promocji imprez golfowych. Coraz więcej jest również pól golfowych i driving range. Golf przyciąga także firmy sponsorskie. Wiele znanych i rozpoznawanych osób gra i promuje golfa w swoich środowiskach i w mediach. Potrzeba nam jeszcze sukcesów, wyników sportowych. Dobrych wiadomości sportowych, które pójdą w świat. Dlatego mocno trzymam kciuki za naszą młodzież, której najłatwiej będzie ten cel osiągnąć.

Mateusz Kusznierewicz jest jednym z kilkunastu znanych medialnie osób, które postanowiły przyłączyć się do akcji, mającej na celu przybliżenie Polakom nowej dyscypliny olimpijskiej. Golf po przeszło 100 latach przerwy zagości bowiem w programie olimpijskim już za 4 lata podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. Oprócz Kusznierewicza ambasadorami akcji zgodzili się zostać m.in. bramkarz Jerzy Dudek, hokeista Mariusz Czerkawski, czy senator Andrzej Person, attache polskiej reprezentacji olimpijskiej w Londynie. Ambasadorowie  zaprezentują swoje golfowe umiejętności już we wrześniu podczas najważniejszego golfowego wydarzenia sezonu –Deutsche Bank Wrocław Open z serii EPD – turnieju o najwyższej puli nagród w Polsce. W zawodach oprócz zawodowych golfistów z całej Europy wystąpią najbardziej utalentowani polscy zawodnicy.

www.fit.pl
 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl