W klubie fitness czy w plenerze – niezależnie co trenujesz, sprawdź co jest niezbędne, by twój trening był bardziej wydajny, przyjemniejszy i efektywny. Oto lista ważnych, sportowych akcesoriów, niektóre wydają się prozaiczne, a jednak bez nich lepiej nie ruszać na trening  
fit.pl
2015-12-09 00:00
Udostępnij
Niezbędnik każdego sportowca
pulsometr1. Woda, napoje izotoniczne – gdziekolwiek jesteś i cokolwiek trenujesz, bez wody i izotoników nie planuj długiego treningu. Twój organizm potrzebuje stałego uzupełniania płynów, ponieważ wraz z potem traci elektrolity, witaminy i oczywiście wodę, dlatego podczas intensywnego treningu miej przy sobie bidon lub butelkę wody.

2. Ręcznik i frotki – Pot bywa często męczącym przyjacielem podczas długotrwałego treningu, dlatego niezależnie czy zamierzasz grać w tenisa, ćwiczyć w klubie lub na siłowni, weź ze sobą zarówno ręcznik,  jak i frotki.  Choć to bardzo prozaiczna rada, nie wszyscy o nich pamiętają, a przydają się w najbardziej nieoczekiwanych momentach.

3. Pulsometr – niektórzy twierdzą, że to gadżet-zabawka, biegacze zaś przekonują, że warto wykorzystać go nie tylko w trakcie przygotowań do maratonów, ale także codziennego treningu. Zadaniem pulsometru jest stały pomiaru tętna serca w trakcie wysiłku, ‘pilnuje’ on, by biegacz nie przekraczał tzw. stref treningowych, czyli ustanowionych dystansów, odpowiadających konkretnym celom (spalanie tłuszczu, poprawa kondycji itp.)

4. Kask rowerowy, pompka, zapasowa dętka - prawdziwi kolarze i amatorzy sportów crossowych wiedzą, jak ważne jest posiadanie podstawowego oprzyrządowania roweru. Bez pompki, dodatkowej dętki oraz kasku nie warto wybierać się w daleką wyprawę rowerową, zwłaszcza podczas wycieczek do lasu i w góry gdzie nietrudno o wypadek i przebitą oponę.

5. Okulary przeciwsłoneczne – to absolutny must have każdego sportu outdoorowego. Zimą czy latem promienie słoneczne nawet zza chmur bywają zdradliwe, warto o tym pamiętać podczas treningu z kijkami, jazdy na rowerze, a nawet zwyłego spaceru.

6. Spaszetka sportowa - jest zdecydowanie bardziej portęczna i wygodniejsza niż plecak. Zmieścisz w niej niezbędne dokumenty, porfel i telefon, a także w razie potrzeby plaster i husteczki higieniczne.

www.moda.fit.pl