fit.pl mobile logo

Odzież treningowa - czy warto w nią inwestować?

Wiele osób uprawiających sport, zarówno ten amatorski jak i w pełni profesjonalny odmawia sobie zakupu drogiej odzieży treningowej do uprawiania ich dyscypliny. Kierują się dosyć mocno schematycznym sposobem myślenia, według nich stary dres, wytarte trampki które są pozbawione amortyzacji wystarczą do tego aby w pełni cieszyć się aktywnym trybem życia, który nierzadko nie jest jedynie pasją a stylem w którym żyjemy. Nie twierdze, że ich podejście jest złe, przynajmniej na początku przygody ze sportem. Kiedy jednak nasze aktywności uprawiamy dosyć często, dobrze jest zainwestować w odpowiedni sprzęt który niekoniecznie musi być drogi. Dlaczego warto to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy to zrobić dla własnego zdrowia, oraz po to aby cieszyć się sprawnością fizyczną przez jak najdłuższy czas. Kolejnym istotnym pytaniem jakie warto sobie zadać jest to dlaczego bardzo często rezygnujemy z zakupu odzieży treningowej? Dzieje się tak gdyż w umysłach wielu z nas dosyć mocno zakorzeniło się przekonanie że taka odzież jest bardzo droga. Czy faktycznie tak jest? Moim zdaniem absolutnie nie. Aby to udowodnić zaprezentuję kilka produktów oferowanych przez sklep allsports.pl

Buty treningowe

To podstawowy i jednocześnie najważniejszy element stroju każdej osoby która zaczyna uprawiać sport. Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na zakup swojego pierwszego kompletu treningowego jednak posiadamy bardzo mocno ograniczony budżet, warto pomyśleć nad tym czy nie przeznaczyć go jedynie na obuwie. Stanowią one bowiem fundament całego stroju i to one najbardziej dbają o nasze bezpieczeństwo i brak kontuzji. Oczywiście nie ma jednych, uniwersalnych butów sportowych, każda dyscyplina posiada bardziej lub mniej odmienną charakterystykę, dlatego też istnieje tyle ich rodzajów i modeli. Weźmy jednak pod lupę podstawowe modele butów które przeznaczone są do biegania lub też szeroko rozumianego treningu ogólnorozwojowego. Koszt zakupu podstawowych modeli tego typu obuwia zaczyna się poniżej 200 zł, uważam że nie jest to zbyt wygórowana kwota za zapewnienie sobie bezpieczeństwa i uniknięcie urazów które mogą mieć niebagatelny wpływ na całe nasze życie.

Legginsy

Jeżeli mowa o tym elemencie odzieży sportowej to wielu osobom wydaje się, że jest jedynie przeznaczony dla płci pięknej. Nic bardziej mylnego. Legginsy swietnie sprawdzają się zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Ale do czego tak właściwie są nam potrzebne? Czym różnią się od klasycznych spodni dresowych? Przede wszystkim w znaczący sposób zmniejszają ryzyko otarć w okolicach pachwin, co więcej, fakt iż ściśle przylegają do naszego ciała sprawia, że niemal ich nie czujemy. Są również wykonane z nieco innego materiału niż klasyczne dresy. Tworzywo z którego uszyte nie wchłania potu a odprowadza wilgoć z naszego ciała, dzięki czemu jednocześnie się nie przegrzewamy i nie wychładzamy. Legginsy są znacznie mniejszym wydatkiem niż buty sportowe, ich ceny zaczynają się bowiem już od 45 zł

Bielizna termoaktywna

Ostatnim z elementów odzieży treningowej jaki omówimy będzie bielizna termoaktywna. ten niezwykle uniwersalny element stroju, z racji na pogodę jaka panuje przez większość roku w naszym kraju jest bardzo przydatny, szczególnie gdy chcemy być aktywni niezależnie od warunków atmosferycznych. Bielizna termoaktywna przede wszystkim zapewnia izolację termiczną przez co nasze ciało wolniej się wychładza, jak i również zapewnia naszej skórze “oddychanie” dzięki czemu nasze ciało pozostaje suche nawet w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego. Koszt podstawowej koszulki termoaktywnej na stronie allsports.pl wynosi około 69 zł.

Widzimy więc że koszt podstawowego zestawu odzieży treningowej oscyluje w granicach 300 zł. Uważam że nie jest to duży wydatek, biorąc pod uwagę fakt iż dzięki niej będziemy w stanie nie tylko zadbać o swoje zdrowie ale też polepszyć swój komfort treningu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
syr.ann9

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
kemor1990

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: igortreneronline/pl

Zgłoś nadużycie-
kemor1990

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
weronika.zarek19

Dobry trener to podstawa, polecam najlepszego - www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Karolina Fit

Dobry trener to podstawa, polecam najlepszego - www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl