Po Krajowych Mistrzostwach Polski w hip-hopie

Krajowe Mistrzostwa Polski w tańcu Hip-Hop, które odbyły się w ostatni weekend kwietnia, juz za nami. Radomianian Max Wojtowicz wywalczył tytuł Mistrza Polski 2010 w kategorii do 11 lat. Nieźle zaprezentiwała się cała Fabryka Tańca "Idol" z Radomia
fit.pl
2010-04-28 00:00
Udostępnij
maxZaznaczyć warto, powtarzając, za portalem dance.pl, że Hip-hop turniejowy jest takim „workiem” do którego wrzucono wszystkie style. Pierwsze Mistrzostwa Świata zorganizowano w 1999 roku. Jest to więc ruch bardzo młody. Ma to swoje dobre strony: wyzwala kreatywność i daje możliwości tworzenia swojego stylu. Jednak ta różnorodność powoduje, że ocena techniki jest sprawą dość trudną i dyskusyjną.

Maks pokonał kilkudziesięciu najlepszych tancerzy z różnych klubów Polski i potwierdził swój sukces, jakim było wcześniejsze zaproszenie do udziału w castingu do programu "Mam Talent”.

Podczas mistrzostw tytuł II vice Mistrza Polski w kategorii juniorów zdobyła również Formacja Idol, która tym samym wywalczyła sobie kwalifikację do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy do Amsterdamu i Mistrzostwa Świata w Bochum.
W finałach Mistrzostw Polski znaleźli się również: Jagoda Brzezińska (V miejsce - kat. solo do 11 lat), Maja Mordak-Ada Tomkowska (VI miejsce - kat. duety juniorskie), Karolina Kowalik-Basia Dobrzańska (VII miejsce - kat. duety juniorskie).