Sekret młodości siedzi w naszej głowie

Niemieccy naukowcy odkryli sekret młodości. Nie jest nim żaden kosmetyk, operacje plastyczne ani cudowna dieta. Według psychologów by dłużej zachować młodość powinniśmy... zmienić towarzystwo
fit.pl
2011-01-10 00:00
Udostępnij
Sekret młodości siedzi w naszej głowie
Towarzystwo w jakim przebywamy ma wpływ nie tyle na tempo fizycznego starzenia się co na sposób postrzegania wieku przez nasze otoczenie. Według psychologów z z Friedrich-Schiller-Universitaet w Jenie osoby, które chcą wyglądać młodziej powinny otaczać się starszymi od siebie ludźmi.

Psycholodzy z Niemiec udowodnili, że ludzie mają problemy z określeniem wieku jeśli wcześniej mieli kontakt z wyraźnie starszymi osobami. W badaniach grupie ochotników wyświetlano zdjęcia ludzi starszych o kilka i kilkanaście lat od osoby, której wiek mieli określić. Gdy pokazano im fotografię tej właściwej, respondenci wyraźnie ją odmładzali. Co ciekawe taką tendencję zauważono zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, niezależnie od ich wieku. Efekt odmładzania był jeszcze silniejszy gdy uczestnicy badania i osoba na zdjęciu były tej samej płci.

Wszystko wskazuje na to, że sposób na młodość jest prostszy i tańszy niż mogłoby się nam wydawać. Wystarczy zwrócić uwagę na wiek osób, którymi się otaczamy.

www.fit.pl