Wybierając się do fitness klubu po raz pierwszy stajemy przed poważnym wyborem. Które zajęcia wybrać, aby spełniły nasze oczekiwania i były dla nas odpowiednie
fit.pl
2013-12-16 00:00
Udostępnij
Jakie wybrać zajęcia w klubie fitness?
Do wyboru w klubie fitness mamy zajęcia wzmacniające, kardio, zajęcia mentalne, prozdrowotne i wiele innych.

Czym charakteryzują się poszczególne grupy?

Zajęcia wzmacniające spalają tkankę tłuszczową, a także wzmacniają mięśnie i rzeźbią poszczególne partie mięśniowe. Oczywiście grupa mięśni, która jest kształtowana informują nazwy zajęć. I tak TBC wzmacnia całe ciało i poprawia kondycję, ABT i ABS skupiają się na nogach, pośladkach i brzuchu. Interwał to zajęcia dla zaawansowanych. Power pump to zajęcia z wykorzystaniem sztangi i muzyki.

Zajęcia kardio, wpływają na poprawienie kondycji i wydolności układu sercowo-naczyniowego. Tak więc zajęcia indor cyclingu spalają tkankę tłuszczową. Jeśli jesteś bardziej zaawansowany pracujesz na większych obciążeniach i nie tylko spalasz tkankę tłuszczową, ale również poprawiasz wydolność organizmu. Podczas zajęć o większej intensywności spalamy więcej kalorii. Do tej grupy zajęć zaliczyć można zajęcia na wiosłach oraz zajęcia na płaski brzuch.

Zajęcia mentalne cieszą się bardzo dużą popularnością w klubach fitness. Przede wszystkim kładą nacisk na uruchamianie mięsni dna miednicy, przykręgosłupowych, mięśnia poprzecznego brzucha, sprawiającego, że nasz brzuch jest płaski. Zajęcia te prostują sylwetkę i uczą równowagi. Kompendium wiedzy o zdrowym ciele są zajęcia pilaste. Inne zajęcia z tej grupy to fit Ball, body Ball, joga i tai chi.
Zajęcia prozdrowotne to zajęcia, które w ostatnim czasie szturmem wdzierają się do fitness klubów. Prowadzone są dla różnych grup – seniorów, kobiet w ciąży i po ciąży, którym marzy się powrót do szczupłej sylwetki.

W klubach fitness można znaleźć również zajęcia z klasycznego aerobiku, w którym króluje różnorodna choreografia. Na zajęciach aerobiku ćwiczymy w umiarkowanym tempie, czyli na 65-75 procent maksymalnego tętna. Właśnie w takim zakresie organizm najsprawniej spala tkankę tłuszczową. A przy okazji poprawiamy koordynację ruchową.

Odmiany aerobiku, które możemy znaleźć w fitness klubach dance - salsa dance, funky dance, fatburning, hi-lo, step.

Jeżeli chodzimy na fitness trzy razy w tygodniu, to raz powinniśmy iść na zajęcia wzmacniające, raz na choreograficzne lub kardio i raz na rozciągające. Ciało nie zaadaptuje się tak szybko do wysiłku, a przy okazji się nie znudzimy.

Szczegółowe informacje o zajęciach w klubie fitness znajdziesz TUTAJ

www.fit.pl