fit.pl mobile logo


Motywacja w fitness klubie

Czemu jedni osiągają zamierzone cele w fitness klubie, a inni nie mogą się nawet do nich zbliżyć?
Schemat osiągnięcia sukcesu w fitness klubie, jest taki sam jak w przypadku każdej, innej dziedziny życia. Warto znać kilka zasad, które ułatwią zrealizowanie postawionych celów w fitness klubie.

Po pierwsze musisz sprecyzować swój cel. Na samym początku swojej przygody z fitness klubem musisz dokładnie określić jaki cel chcesz osiągnąć, do czego dążysz. Końcowe efekty muszą być dokładnie określone, ponieważ tylko w ten sposób jesteś w stanie osiągnąć swój cel. Pamiętaj, aby cele, które sobie wyznaczasz nie były zbyt wygórowane!

Musisz mieć również przygotowany dokładny plan działania. Makro cykl treningowy jest bardzo potrzebny, aby nastąpił progres twojej formy. Dlatego też warto poprosić kogoś, by przygotował Ci odpowiedni zestaw ćwiczeń, by twój trening był efektowny i efektywny zarazem. Musisz również pamiętać o tym, że trening powinien być podzielony na mniejsze okresy, w których dozowane są odmienne zasady, formy i środki treningowe. Stagnacja formy może być spowodowana powtarzaniem tego treningu. A organizm potrzebuje ciągłych bodźców, motywujących go do dalszej pracy. Korzystając z pomocy trenera personalnego, warto poprosić go o pomoc w sprecyzowaniu swojego celu.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić jest wprowadzenie planu w życie. Jeśli masz problemy z regularnością, warto pracować z trenerem indywidualnym, który będzie motywował nie tylko w czasie jednej jednostki treningowej, ale także w trakcie trwania całego cyklu treningowego. Trener osobisty pomoże Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia. Być może istnieją takie, które słabiej na ciebie oddziałują i należy je wymienić na inne. Oczywiście sukces można osiągnąć również samemu, bez pomocy trenera personalnego.

Ostatnią zasadą przybliżającą cię do osiągnięcia sukcesu jest kontrolowanie efektów. Nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak pierwsze sukcesy. Określając cele, jakie chcesz osiągnąć powinieneś podzielić je na mniejsze cele, by dzięki temu móc kontrolować rezultaty. Warto byś porozmawiał z kimś, kto powie Ci jakie cele są realne do osiągnięcia. Zaczynając ćwiczyć w maju, nie wyrzeźbisz swojej sylwetki do wakacji! I już przyszło pierwsze rozczarowanie, a to spowoduje, że zaniechasz ćwiczeń i tak błędne koło odkładania aktywności fizycznej się zamknie.

Warto również spisać swoje cele na kartce papieru. Wiadomo jeśli coś zapiszemy wówczas o tym nie zapomnimy. Dlatego też zabierajmy się do pracy, spisujmy swoje cele i ruszajmy do fitness klubu dbać nie tylko o sylwetkę, ale również o kondycję duchową i psychiczną.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl