Tae Bo to zestaw ćwiczeń, który pozwala rozładować negatywne emocje, a jednocześnie pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę
fit.pl
2010-05-27 00:00
Udostępnij
Tae Bo - sposób na zgrabną sylwetkę
Treningi Tae-bo łączą ze sobą elementy wschodnich sztuk walki z krokami fitness wykonywanymi przy rytmicznej muzyce.

Słowo „tae” odnosi się do kopnięć i treningu dolnych części ciała, „bo” oznacza ruchy bokserskie, uderzenia i pracę nad górna częścią ciała. Tae-bo to intensywny trening aerobowy w którym choreografię wyznaczają dynamiczne ciosy i kopnięcia. Poprawia ogólną wydolność organizmu, siłę, elastyczność, szybkość oraz kondycję fizyczną. Nie bez znaczenia jest też fakt ogólnej poprawy samopoczucia i własnej wartości.

Dzięki Tae Bo poprawimy ogólną wydolność naszego organizmu, siłę i elastyczność, a także szybkość i kondycję fizyczną. Tae Bo jest intensywnym treningiem wykorzystującym elementy techniki karate, kickboxingu, aikido i taekwondo z krokami fitness wykonywanymi przy rytmicznej muzyce. To zajęcia na których na pewno nie będziesz się nudzić.

Lekcję treningową charakteryzuje zatem zestaw ciosów, kopnięć i ostrych zatrzymań oraz serie kontrolowanych napięć grup mięśniowych. Dzięki temu każda osoba, która ćwiczy tae- bo czuje się pewnie nawet wtedy, gdy do domu wraca ciemną nocą...

Trening Tae Bo trwa godzinę. Zaczyna się od rozciągania ciała, w celu rozgrzania mięśni, a także ćwiczeń oddechowych. Właściwa forma ćwiczeń, czyli wszelkie bloki, uderzenia i ciosy pozwalają pracować na górną częścią ciała, przy jednoczesnym wzmocnieniu nóg. Końcowy etap ćwiczeń wzmacnia mięśnie brzucha oraz pozwala na rozciągnięcie nóg, ramion, tułowia.

Pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach. Poprawia się nasza sylwetka, a także samopoczucie. Wzrasta również poczucie naszej wartości. Tae Bo to sztuka walki, która pomaga pokonać największego wroga – tłuszcz!

www.fit.pl