WaterRower – niecodzienna linia sprzętu fitness

Moda na ekologię zdobywa coraz większą liczbę fanów. Doszła nawet do producentów sprzętu dla fitness klubów. Z potrzeby dbania o ekologię powstała linia sprzętu WaterRower  
fit.pl
2012-04-23 00:00
Udostępnij
WaterRower – niecodzienna linia sprzętu fitness
Urządzenie WaterRower jest najnowszym hitem wśród urządzeń treningowych. Delikatniejszy i łagodniejszy niż pozostałe, podobne urządzenia.

Waterrower to najnowocześniejsza linia sprzętu fitness, która dzięki  opatentowanej technologii wirującej łopatki zanurzonej w zbiorniku wodnym stanowi najwyższy standard odzwierciedlający dynamikę ruchu.  Po prostu czujesz się jakbyś płynął łodzią, czy jechał na rowerze.
   
Podczas treningu na Waterrower angażujemy aktywnie 84 % wszystkich mięśni: wzmacniamy mięśnie pleców, barków i nóg oraz poprawiamy wydolność systemu sercowo-naczyniowego. Korzyści z ćwiczenia na tym sprzęcie to (fat burning) czyli spalanie tłuszczu oraz zwiększanie zdolności organizmu do przyswajania tlenu. To doskonały trening wytrzymałościowy dla wszystkich niezależnie od płci, wieku oraz tego czy jesteśmy zawodowcami czy też ćwiczymy od czasu do czasu.

 

- Przy konstrukcji tych sprzętów skorzystano z praw hydrodynamiki. Wzrost oporu wzrasta wraz ze wzrostem prędkości. Jeżeli chcesz ćwiczyć z większym oporem, po prostu przyspiesz. Dzięki temu opór podczas ćwiczeń jest nieskończony i bezstopniowy – wytłumaczył nam, podczas targów FIBO, działanie sprzętu Henry.

WaterRower doskonale oddaje uczucie i odgłosy, słyszane podczas „realnego” wiosłowania. Za każdym pociągnięciem „wioseł” kręci się znajdujący się w wodzie WaterFlywheel. Drewniane wykończenie pozwala poczuć się jak w prawdziwej łodzi.

Opór wody powoduje powstanie cichego, przyjemnego dla ucha plusku wody. Specjalny pas czyni ćwiczenia bardziej naturalnymi i cichymi, niż w przypadku hałaśliwego łańcucha w urządzeniu Concept2. Złożony WaterRower zajmuje mało miejsca, składa się go w kilka sekund. Bardzo wygodny, miękki, z komfortową rączką. Dobre parametry monitora.

www.fit.pl