fit.pl mobile logo

Michał Materla: Crossfit w MMA był od zawsze

Podczas targów FIT-EXPO w Poznaniu spotkaliśmy Michała Materlę. Zawodnik MMA na jednym ze stoisk prezentował elementy swojego codziennego treningu. Nam odpowiedział na parę pytań... 
MMA to siła, sprawność i przede wszystkim kondycja fizyczna. Powiedz jak dbasz na co dzień o swoją formę.

Przekrojowo oczywiście, począwszy od diety, zdrowego stylu życia i unikania jakiś niepotrzebnych, zwłaszcza przed walką, przygód, żeby nie zrobić kontuzji. Do tego odpowiednie treningi, suplementacja i odnowa biologiczna.

Trzymasz teraz jakąś specjalną, restrykcyjną dietę?

Tak. Normalna moja waga poza sezonem to 98 kg. Walczę w kategorii 84 kg, także dieta jest tu konieczna. Tym bardziej, że ogólnie jak ją stosuję, to się świetnie czuję.

Rozumiem, że pokazujesz dziś elementy swojego treningu?

Tak, jeżeli jestem angażowany w pokaz, to staram się pokazywać to co sami robimy na treningu. Bo treningi crossfitowe znane są tak naprawdę od początku. To nic innego jak przekrojowy trening, w większości przypadków z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. To trening od zawsze stosowany w MMA, a teraz został ładnie ubrany w słowo Crossfit, do tego są ładne zabaweczki typu kładki, boxy i inne rzeczy. Wszystko to funkcjonuje bardzo fajnie.

Za kilka dni bronisz mistrzowskiego pasa KSW. Masz już przygotowany plan na walkę z Kendallem Grove?

Specjalnych planów i taktyki nie przygotowuję. Po prostu staram się być zawodnikiem pełnym, narzucić swój styl walki i szukać luki u przeciwnika, którą postaram się wykorzystać.

W internecie popularny jest filmik, na którym bawisz się z synem w sztuki walki. Trenujesz go na poważnie czy tylko zabawa?Na razie nie muszę go uczyć. Po prostu on sam łapie w locie, jak to dziecko. Przychodzi na matę, ktoś coś pokaże, coś gdzieś podejrzy i sam próbuje to naśladować. Ale na razie nie mam ambicji, żeby zrobić z niego zawodnika w wieku jedenastu czy dwunastu lat, żeby się nie wypalił za szybko. Na razie niech się bawi. Dzieciństwo po to jest żeby się bawić.

A ty jak zaczynałeś w tym sporcie. Skąd pomysł na sztuki walki?

Całkiem prozaicznie. Trenowałem siedem lat pływanie i triathlon półtora roku. Potem jeden z kolegów powiedział, że otwierają nową sekcję brazylijskiego jiu-jitsu w Szczecinie. Zapytał czy się z nim nie wybiorę no i poszedłem. Po pół roku trenowania brazylijskiego jiu-jitsu pojechałem z trenerami do Brazylii. Wtedy to był chyba jeden z pierwszych takich wyjazdów w Polsce. Tam zamiast jiu-jitsu przez miesiąc trenowaliśmy MMA. Gdy przyjechałem były akurat pierwsze otwarte mistrzostwa Polski u Mirka Oknińskiego w Warszawie. Wygrałem eliminacje, dostałem się do finału i wygrałem. W zeszłym roku obroniłem tytuł no i tak się potoczyła kariera.


Dzięki za rozmowę i powodzenia w walce z Grovem na KSW 23, 8 czerwca.

Dziękuję.

rozmawiał: Łukasz Pęksyk
www.fit.pl 

Michał Materla (ur. 10 kwietnia 1984 w Szczecinie) – polski zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu i mieszanych sztuk walki. Od maja 2012 roku mistrz federacji KSW w wadze średniej. 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl