Top trendy w branży fitness wg. Kamila Sylwestrzaka - CO Founder & Creator KO COACH Pro Athlete

Jednym z Top trendów w branży fitness w Polsce są małe studia butikowe. O ich fenomenie i szansie na rentowny biznes, mówi Kamil Sylwestrzak - Co founder & Creator of KO Coach Pro Athlete, który wchodzi na rynek z nowym konceptem opartym o sztuki walki.
Ilona WIlk
2024-04-02 13:12
Udostępnij
Top trendy w branży fitness wg. Kamila Sylwestrzaka - CO Founder & Creator KO COACH Pro Athlete
Na rynku fitness coraz częściej zauważalna jest chęć korzystania przez klientów z treningów bokserskich lub kickbokserskich jako forma cardio. 
Widoczny wzrost zainteresowania tym rodzajem aktywności pozwala myśleć, że w najbliższej przyszłości tendencja będzie wciąż rosnąca a to będzie się wiązało w moim przekonaniu z otwieraniem coraz większej ilości studiów personalnych, w których będą się odbywały treningi indywidualne bądź w małych grupach. 
Ze względu na popularyzację w ostatnich latach sportów walki, trening ten ewoluował a jego elementy  są coraz częściej wykorzystywane w treningach fitnessowych. Szczególnie jest to zauważalne w Stanach Zjednoczonych  gdzie stało się to bardzo popularne. 
Jestem właścicielem Polskiego startupu, który debiutuje na targach FIBO 2024 w Koloni. 
 
Z Grzegorzem Waligórą stworzyliśmy produkt KO COACH - Interactive Training Station wraz z aplikacją, która umożliwia korzystanie z urządzenia, wykonywanie treningów, ich monitorowanie a także rywalizację między użytkownikami.
 
Trening jest intensywny i krótki.  Co więcej dzięki rozwiniętej technologicznie aplikacji możemy udostępniać sobie treningi i rywalizować ze sobą będąc nawet na drugim końcu świata a wyniki są zapisywane w indywidualnym profilu użytkownika. 
 
Przez tempo życia, w szczególności nadmiar pracy i stres z nią związany zarówno ja jak i większość moich znajomych robi krótkie, intensywne treningi. Bez względu czy to jest siłownia, pilates, EMS czy sporty walki każdy z tych rodzajów treningów oferuje możliwość dynamicznego i ciekawego rodzaju zajęć. Taki też jest trening na KO COACH ITS. W krótkim czasie jesteśmy w stanie sprawić, że klient wyjdzie z zajęć zmęczony, zadowolony i chętny na następny trening. W dodatku ma realne potwierdzenie tego jakie wyniki osiągnął podczas treningu. 
 
Innowacyjna technologia ISS - Impact Sensor System jaka została zastosowana w urządzeniu pozwala nam wykorzystywać takie parametry: 
  • Force - Siła uderzenia. Parametr ten można wykorzystać zarówno do kontroli  progresji treningowej jak i oceny poziomu zmęczenia.
  • Frequency - Częstotliwość. Określa liczbę uderzeń w jednostce czasu. Częstotliwość określa możliwości szybkościowe  zawodnika, im wyższy wskaźnik częstotliwości tym wyższa ocena zawodnika.
  • Reaction Time - Czas reakcji. Określa czas od sygnału świetlnego do momentu kontaktu z tarczą. 
  • Hit Length - czas trwania całego uderzenia (kontaktu z tarczą). Parametr określa czas trwania od  momentu kontaktu do tarczą do momentu zakończenia kontaktu. Parametr może służyć do oceny „jakości" uderzenia, oraz stabilności  postawy ciała.  
  • Time to Peak - czas trwania uderzenia od momentu kontaktu z tarczą do momentu uzyskania  szczytowej wartości siły. Parametr ten jest  kluczowym wskaźnikiem mocy, dynamiki uderzenia. 
  • Force to Frequence - Stosunek siły uderzenia do częstotliwości. Określa maksymalną wartość siły  uderzenia w stosunku do ilości uderzeń w określonej jednostce czasu.
  • Rate Force to Hit Length - Stosunek siły uderzenia do czas trwania uderzenia. Określa maksymalną wartość  siły uderzenia w stosunku do czasu jego trwania (kontaktu z tarczą). 
  • KCAL - ilość spalonych kalorii podczas treningu, 
  • Heart Rate - puls, który uzyskujemy dzięki integracji z nadajnikiem GARMIN. 
 
Dzięki współpracy między innymi z Maciejem Wolnym udało nam się stworzyć koncept studia treningowego KO COACH PERFORMANCE, który jestem przekonany odniesie równie wielki sukces jak studia EMS, które cieszą się ogromną  popularnością zarówno w Polsce jak i za granicą. 
 
Ten rodzaj biznesu możemy śmiało nazwać studiem butikowym gdyż ITS nie zajmuje dużo miejsca tak więc nie potrzebujemy ogromnej przestrzeni do prowadzenia zajęć co za tym idzie nie generuje dużych kosztów związanych z metrażem co pozwala osiągnąć niezwykle atrakcyjne revenue inwestorowi. 
Jest to bardzo ciekawa forma inwestycji, która jako "butik" już w najbliższej przyszłości stanie obok wspomnianego EMS a także pilatesu, który stał się w ostatnich latach niezwykle popularny,  w szczególności wśród kobiet. 
 
Podsumowując największym trendem w nadchodzących latach będzie powstawanie studiów personalnych opartych o technologię i wykorzystywanie danych.