Jak spalać więcej kalorii w codziennym życiu?

 Jak nie dopuścić do zyskania nadprogramowych kilogramów? Przedstawiamy pięć prostych pomysłów na spalanie kalorii bez ćwiczeń w siłowni
fit.pl
2015-03-11 00:00
Udostępnij
Jak spalać więcej kalorii w codziennym życiu?

Im częściej ćwiczysz, tym szybciej chudniesz – prawda jest prosta, ale sam wysiłek już nie. Co więc zrobić, gdy na siłownię jakoś nam nie po drodze? Oto pięć prostych pomysłów.

1) Spal kalorie chodząc po schodach

Najprostszym, codziennym sposobem na spalenie dużej ilości kalorii jest korzystanie ze schodów. Jeśli mieszkamy w bloku dość wysoko, to zapewne korzystamy z windy. A co by się stało, gdyby winda się popsuła? Trzeba byłoby iść schodami. A to już dobry początek. Zrezygnujmy zatem z windy, na rzecz zdrowia i szybszej utraty tłuszczu.

2) Spal kalorie na skakance

Skoki na skakance, to jedno z ćwiczeń, jakie możesz wykonać w domu. Przez 30 minut energicznych skoków możesz spalić od 200 do 400 kalorii, zależnie od twojej wagi i tempa powtórzeń. Nawet kilka minut przyspieszy twój metabolizm. To bardzo intensywne ćwiczenie i daje całkiem świetne efekty.

3) Spal kalorie przy sprzątaniu

Najlepszym zadaniem domowym, które tak czy inaczej powinno się wykonać, jest sprzątanie. Bez znaczenia czy akurat porządkujesz szafę na ubrania czy odkurzasz – przy intensywnym wysiłku możesz spalić do 200 kalorii. Sprzątając dom powinniśmy zastanowić się, co jeszcze zrobić, by poza porządkiem, nasze ciało odczuło także efekty. Pamiętajmy o tym przy przedświątecznym sprzątaniu.

4) Spal kalorie spacerując

WNajlepiej zatem ruszać się o poranku. To także dobry czas, aby „rozpędzić” przemianę materii na cały dzień. Warto maszerować pięć razy w tygodniu po 30 minut. Jeśli taki spacer jest dla Ciebie za długi, wystarczy podzielić go na dwie części: 15 minut rano i tyle samo po południu. Możesz w tym czasie słuchać pozytywnej muzyki z odtwarzacza lub telefonu. 

Teraz od ćwiczeń nie wykręcisz się już prostą wymówka. Jak widać, brak czasu na siłownię to problem, który łatwo można ominąć.