fit.pl mobile logo

Suplementy na odchudzanie - które będą skuteczne i bezpieczne?

Odchudzasz się: ćwiczysz, mniej jesz, liczysz codziennie kalorie. A mimo to, waga stoi w miejscu. Czy to możliwe? Niestety tak. W takiej sytuacji trzeba sięgnąć po pomoc i zwiększyć skuteczność odchudzania, na przykład poprzez suplementy. Na rynku wybór jest naprawdę ogromny. Które okażą się skuteczne i bezpieczne?

Wybierając suplement na odchudzanie warto pamiętać, że nie zastąpi on zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Aby zacząć stosować wybrany preparat, zmień swoje nawyki żywieniowe, bo po odstawieniu suplementu może cię spotkać efekt jojo – a przecież nie o to chodzi!

Hamowanie łaknienia

Suplementy na odchudzanie występują zazwyczaj w trzech wariantach, które czasem się łączą. Pierwszy to tabletki hamujące łaknienie. Najczęściej w swoim składzie zawierają włókna roślinne, które pęcznieją w żołądku i zapewniają uczucie sytości. Preparat należy przyjąć zazwyczaj na trzydzieści minut przed planowanym posiłkiem, popijając go szklanką wody.

Mniejsze wchłanianie tłuszczu

Drugim wariantem są preparaty odchudzające, które zmniejszają wchłanianie tłuszczu. Cieszą się największą popularnością. W ich składzie znajdziemy chitosan, otrzymywany z pancerzy krewetek lub krabów, który przypomina gąbkę. Wiąże tłuszcz i nie pozwala mu się wchłonąć. Przyjmując ten suplement należy pić dużo wody i pamiętać o tym, że w tłuszczu rozpuszczają się witaminy A, D i E, a więc nasz organizm może przestać je przyswajać. Najlepiej przyjmować wówczas gotowe zestawy witamin, zachowując minimum dwugodzinny odstęp pomiędzy preparatem odchudzającym a witaminami.

Wytwarzacze ciepła

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia będą zapewne poszukiwały suplementów, zawierające składniki termogeniczne. To właśnie one wspomagają wytwarzanie ciepła w organizmie, dzięki czemu efektywniej spalamy tłuszcz. Stosując taki preparat warto skonsultować się z lekarzem, bo tabletki mogą powodować wzrost ciśnienia.

Na co zwracać uwagę, wybierając suplement na odchudzanie?

Przede wszystkim na skład. Suplement musi być legalny i zatwierdzony przez EFSA lub inną instytucję, związaną z żywieniem i farmaceutyką. Szukając preparatów na tak zwanym „czarnym rynku” ryzykujemy utratę zdrowia, a nawet silne uzależnienie. Zdarza się, że można tam otrzymać tabletki z pochodnymi amfetaminy.

Na co warto uważać?

Dawkuj suplementy na odchudzanie w taki sposób, jaki zalecił producent. Nie próbuj niczego przyspieszać, bo to może jedynie zahamować proces odchudzania. Czytając uważnie skład dowiesz się, czy suplement zawiera na przykład środki przeczyszczające, kofeinę lub dużą ilość błonnika. Jeśli tak, tym bardziej dawkujmy je wyłącznie w sposób, w jaki są zalecane.

W jakiej postaci mogą występować suplementy odchudzające?

Bardzo często są to tabletki, które łatwo przyjmować, gdziekolwiek się znajdujemy. Równie często możemy się spotkać z preparatami w proszku, które należy rozpuścić w wodzie albo spożyć w postaci płynnej, na przykład dodając dawkę do koktajlu. Suplement na odchudzanie może występować również w postaci kropli, tabletek musujących, koktajli (do zmieszania z wodą lub mlekiem) lub saszetek do zaparzania. Istnieją również naturalne środki, które można traktować jako suplement odchudzający lub po prostu zdrowy dodatek w diecie – na przykład młody jęczmień lub jagody acai.

Pamiętaj, że suplementy wspierające odchudzanie to sprawa bardzo indywidualna. Jeśli nie wiesz, co będzie na ciebie działało najlepiej, testuj różne opcje lub zasięgnij rady dietetyka. Specjalista opracuje zbilansowaną dietę, połączoną z odpowiednim preparatem na odchudzanie. Pomogą mu w tym badania i wywiad dotyczący twojego trybu życia.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Monika Nowak

Suplementy są naprawdę ok, pod warunkiem że się dobierze odpowiednie składniki. I nie ma co opierać się na syntatykach, bo to tylko szkodzi. Ja postawiłam na IQacai, bo są na bazie jagód acai z grupy super food. Podkręcają metabolizm i w połączeniu z dietą i ruchem, efekty są dobre.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl