Radomscy seniorzy już wiedzą, jak nie paść ofiarą "wnuczka"

W miniony czwartek 13 października, słuchacze Radomskiego Uniwersytetu III Wieku mieli szansę uczestniczyć w prelekcji poświęconej oszustwom i bezpieczeństwu. Spotkanie prowadzili policjanci Komendy Miejskiej Policji
fit.pl
2011-10-14 00:00
Udostępnij
Radomscy seniorzy już wiedzą, jak nie paść ofiarą
seniorzy2W budynku Resursy Obywatelskiej w Radomiu odbyło się wczoraj spotkanie ze słuchaczami Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Policjanci opowiadali uczestnikom o zagrożeniach, na które są szczególnie narażeni. Wyjaśniali na czym polega popularne w ostatnim czasie oszustwo na tzw. „wnuczka”. Na wnuka, na syna, na siostrzeńca…nazwy są różne jednak mechanizm oszustwa zawsze ten sam.

Telefon do starszej osoby, przedstawienie się jako jej bliska osoba, prośba o pożyczkę, zwykle dużej kwoty pieniędzy. Starsze osoby nie zawsze mają styczność z mediami, w których informuje się o coraz częściej występujących takich przypadkach i przestrzega przed nimi.

Dlatego też, aby uczulić te osoby i zarazem zapoznać z zagrożeniami jakie mogą napotkać, funkcjonariusze wydziału prewencji radomskiej policji organizują tego typu prelekcje, by dotrzeć do jak największej liczby starszych i samotnych osób.

www.senior.fit.pl