9 lutego odbyło się kolejne spotkanie seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem seniorzy z Radomia mogli wysłuchać wykładu na temat chorób kręgosłupa
fit.pl
2011-02-10 00:00
Udostępnij
Radomscy seniorzy o zdrowiu
Blisko dwustu słuchaczy w średnim i starszym wieku przybyło w środę do Resursy Obywatelskiej w Radomiu, aby wziąć udział w inauguracyjnych zajęciach II semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Radomscy seniorzy jak zwykle stawili się na wykładzie tłumnie i z niecierpliwością oczekiwali na początek zajęć.

- Spotkania w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku są nam niezwykle potrzebne, dają nam bardzo dużo. Wykłady są ciekawe, dzięki czemu zdobywamy wiele nowych wiadomości o zdrowym stylu życia, o chorobach i ich leczeniu. Tego typu spotkania są bardzo dobrą formą relaksu i spędzania wolnego czasu – powiedziała nam jedna z uczestniczek środowego wykładu.

seniorzy2

Jak dbać o zdrowie, a zwłaszcza o kręgosłup? Na to pytanie odpowiadała licznie przybyłym do Resursy Obywatelskiej słuchaczom UTW, w czasie swego wykładu Dorota Dudzińska i Martyna Szymańska.

W trakcie spotkania seniorzy mogli poznać przyczyny bólu kręgosłupa, a także skuteczności różnych form masażu. Poznali również budowę kręgosłupa, a także wszelkie zmiany chorobowe, które w nim zachodzą i mają wpływ na nasze samopoczucie. Niewiele osób nie wie, że to właśnie wszelkie zmiany w kręgosłupie odpowiadają za wiele chorób. Wyeliminowanie bólu i dolegliwości może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, a co za tym idzie samopoczucia.

- Zdrowie jest naszym największym skarbem. Mówi się, że zdrowie nie jest wszystkim, ale gdy nie ma zdrowia wszystko jest niczym. Dlatego najlepiej dbać o zdrowie wcześniej. Podstawą zdrowia jest nasz kręgosłup. O tym często nie zdajemy sobie sprawy. Człowiek jest młody, nie zastanawia się nad tym, że kręgosłup jest naszym fundamentem zdrowia – mówiła prowadząca wykład.

seniorzy4

Seniorzy z uwagą słuchali wykładu, gdyż każdy ze zgromadzonych na sali miał problemy z kręgosłupem. Szczególną uwagą cieszyły się metody zapobiegania bólowi. Prowadzące, które reprezentowały firmę Ceragem, opowiadały o naturalnych metodach eliminowania bólu. Uczetsnicy spotkania mogli poznać różne tajniki masażu i jego wpływu na zmniejszenie bólu kręgosłupa, a tym samym na poprawę zdrowia. Najwięcej miejsca prowadzące poświęciły łóżkom masującym. Łóżko masujące to nie tylko relaks. To przede wszystkim znakomity "lek” na wiele dolegliwości.

Wykład spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Słuchacze po jego zakończeniu skorzystali z możliwości indywidualnej rozmowy z zaproszonym ekspertem.

Kolejne spotkania radomskiego UTW będzie miało miejsce 23 lutego. Wówczas seniorzy będą mogli zgłębić tajemnice twórczości Witolda Gombrowicza.

seniorzy3

seniorzy5

www.senior.fit.pl