W chłodniejsze dni włosy narażone są na wiele negatywnych czynników.Trzeba o nie szczególnie zadbać
fit.pl
2009-10-28 00:00
Udostępnij
Włosy na jesień
W chłodniejsze dni włosy narażone są na wiele negatywnych czynników: suche powietrze z kaloryferów, suszenie suszarką i czapka. Jak zadbać o włosy jesienią i zimą, by na wiosnę wyglądały nadal dobrze?

w%C5%82osy2Rozpoczyna się sezon na czapki, berety, kapelusze. Niestety to co zdrowe dla organizmu nie do końca jest zdrowe dla włosów. Pod przykryciem nasze włosy tracą blask, są matowe, oklapnięte i trudniejsze do ułożenia, głównie ze względu na ich elektryzowanie. Nasze włosy mają też skłonność do przetłuszczania się.

Co zrobić by znów przywrócić im blask? Przede wszystkim troszczyć się o nie.

Zima jest największym zagrożeniem dla urody. Wilgotność powietrza zarówno na dworze, jak i w mieszkaniu jest niewielka. Jesienią też częściej niż latem sięgamy po suszarkę. Przez to włosy znacznie szybciej tracą wilgotność, co prowadzi do większej łamliwości i wzmożonego wypadania. Końcówki włosów narażone są na niszczenie. Dlatego korzystając z suszarki należy suszyć włosy tylko letnim bądź chłodnym strumieniem powietrza.

Minusowe temperatury są dla włosów zabójcze, dlatego warto pamiętać o nakryciu głowy. Dobrym rozwiązaniem jest noszenie czapek z wełny lub innych naturalnych tkanin, które powinny zapewnić właściwą cyrkulację powietrza i pozwoli uniknąć problemów z często nawracającym łupieżem.

[-------]

Ważny jest wybór odpowiedniego szamponu i odżywek. Najlepiej poradzą sobie środki z dużą ilością substancji nawilżających. Warto też dwa razy w tygodniu zastosować intensywną odżywkę lub maskę na włosy. Można wcierać w skórę głowy ampułki o działaniu łagodzącym, natłuszczającym oraz nawilżającym. Wskazane będą tu kosmetyki z prowitaminą B, aminokwasami i proteinami. A podczas układania włosów zastosujmy specjalny preparat ochronny.

w%C5%82osy1Noszenie kapturów i czapek prowadzi do szybszego przetłuszczania się naszych włosów. Aby temu zaradzić można zażywać przez dwa miesiące tabletki z wyciągiem z pokrzywy i skrzypu, bogate w witaminę H i cynk. Pamiętajmy także o tym, że na włosy zwłaszcza przetłuszczające się nie możemy nakładać odżywki od nasady włosa, gdyż za bardzo obciąża to jego strukturę. Unikajmy też odżywek i balsamów bez spłukiwania, bo one dodatkowo obciążają włosy.

Podstawową zasadą podczas mycia włosów jest unikanie gorącej wody – wysoka temperatura dodatkowo nasila łojotok prowadząc do szybszego przetłuszczania się włosów. Włosy spłukujmy zimną wodą. Do poprawienia kondycji włosa można stosować domowe sposoby np. maseczka z lekko ciepłej oliwy z oliwek z żółtkiem.

www.fit.pl