Eteryczne olejki pochodzenia naturalnego wykorzystywane są w aromaterapii. Zapachy mają również moc pobudzania naszych zmysłów, dzięki czemu są doskonałymi afrodyzjakami
fit.pl
2010-02-10 00:00
Udostępnij
Zapach miłości
Eteryczne olejki pochodzenia naturalnego wykorzystywane są w aromaterapii. Zapachy mają również moc pobudzania naszych zmysłów, dzięki czemu są doskonałymi afrodyzjakami

Aromaterapia, jak wiadomo, jest to niekonwencjonalna metoda terapii, polegająca na leczeniu środkami zapachowymi. Esencje eteryczne są substancjami zapachowymi, które powstają w wyspecjalizowanych komórkach roślinnych znajdujących się w liściach, pniu, korze lub skórkach owoców.

Najczęściej wykorzystuje się olejki aromatyczne do masażu. Technika masażu aromaterapeutycznego opiera się na trzech podstawowych ruchach: głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu.

Nasz węch w porównaniu do wielu zwierząt jest niczym, jednak dla takich substancji posiadamy o wiele bardziej wyczulone zmysły za pomocą których będziemy mogli sobie radzić o wiele lepiej. Wszystkie one mają podobne zmysłowe lekko oszałamiające działanie.

Najlepszym afrodyzjakiem jest jaśmin. Jaśmin jest kwiatem nocy, a jak wiadomo najbardziej skuteczne olejki afrodyzjakowe pochodzą ze śnieżno-białych, zapylanych przez ćmy kwiatów, a jaśmin jest królem pośród nich.
Drzewo sandałowe jest fantastycznym afrodyzjakiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Znany jest od stuleci jako środek uspokajający, służący tworzeniu nastroju medytacji, spokoju, łagodzeniu napięć. Zapach olejku początkowo niezbyt mocny, z czasem nasila się.

[-------]

Natomiast z liści i gałęzi drzewa cynamonowego destyluje się gęsty, płynny, ostro pachnący olejek cynamonowy, stosowany w przemyśle perfumeryjnym. Cynamon od dawien dawna używano jako afrodyzjak.
Olejek rozmarynowy jest znanym od starożytności środkiem pobudzającym i podniecającym. Był głównym składnikiem słynnej “wody królowej Węgier” leczniczych perfum, których autorką była Elżbieta Łokietkówna – królowa Węgier w XIV wieku.
Szałwia muszkatołowa działa pobudzająco. Jest znana od starożytności m.in. jako środek pobudzający do miłości. W terapii zapachowej poleca się wyciąg z tej rośliny jako afrodyzjak.

Neroli pochodzący pochodzi z kwiatu dzikiej pomarańczy oraz ylang-ylang pochodzący z kwiatów drzew Cananga odorata rosnących w Indonezji (afrodyzjak z Bali) są olejkami uspokajającymi a ich zapach o właściwościach afrodyzjaku powoduje rozluźnienie całego ciała. Olejki te dodatkowo powodują pozbycie się zdenerwowania, niepokoju oraz stresu.

essential-oil-safety-guidewww.fit.pl