Body Balance – nowość w Body and Mind Fitness

Podczas konwencji FIT Style przedstawiciele szkoły Les Mills prezentowali nowy trend Open and Mind – Body Balance. Czym są te zajęcia?
fit.pl
2010-12-08 00:00
Udostępnij
Body Balance – nowość w Body and Mind Fitness
Body Balance opracowany został w szkole Les Mills.

- Body Balance jest to połączenie jogi, tai chi i pilatesu. Nieważne w jakim zakątku świata uczestniczysz w zajęciach Body Balance, te zajęcia zawsze są takie same, dzięki połączeniu jogi, tai chi i pilatesu – tłumaczył nam podczas konwencji Fit Style Adam Gripenblom, przedstawiciel szkoły Les Mills - Ten trend pochodzi ze szkoły Les Mills, z Nowej Zelandii.

Ćwiczenia opierają się na elastyczności i wytrzymałości, pozostawiając nam uczucie spokoju i skupienia. Skupienie, odpowiednie ćwiczenia oddechowe oraz starannie dobrane kombinacje ruchowe w rytmie odpowiednio dobranej muzyki, pozwalają ćwiczyć siłę, równowagę oraz ruch. Kombinacja ćwiczeń ruchowych zapewnia wewnętrzną równowagę i harmonię.

Co zyskasz dzięki ćwiczeniom BodyBalance?
  • Wzmocnisz wszystkie grupy mięśni.
  •  Poprawisz koordynację i postawę.
  • Zmniejszysz napięcie i stres.
  • Poprawisz elastyczność.

[-------]

- Tworząc tego typu zajęcia, wzięliśmy to, co najlepsze z tych trzech pozornie odmiennych dyscyplin. Body Balance to zajęcia, które pozwalają na holistyczne podejście do ćwiczeń i zapewniają idealną harmonię ciała i umysłu – mówił Adam.

Każde zajęcia trwają 45 minut, z czego 10 minut przeznaczonych jest na medytację i relaks. Na początek ćwiczący wykonują łatwe ruchy Tai Chi, które mają wprowadzić ich w odpowiedni nastrój, pozwolić na podróż w głąb siebie. Następnie instruktor prowadzi uczestników zajęć przez różne sekwencje jogi i pilatesu, pozwalające na rozciągnięcie i wzmocnienie odpowiednich grup mięśniowych.

- Polska jest dla nas doskonałym miejscem, by zakorzenić tu zajęcia Body Balance. Les Mills odniósł sukces na całym świecie, dlaczego więc nie spróbować w Polsce – wyjaśnił nam Adam.

Adam przypomniał również, że rozpoczynając ćwiczenia nie powinniśmy się spieszyć. Najpierw musimy wyrównać oddech. Natomiast muzyka towarzysząca lekcji nie może być zbyt głośna, najlepiej relaksacyjna.

Na pytanie czy ten nowy trend przyjmie się w Polsce, Adam odpowiada:

- Absolutnie jestem tego pewien. Ludzie w Polsce wciąż poszukują coraz to nowych rozwiązań, a dodatkowo są otwarci na nowe trendy i rozwiązania. Pilates i joga są bardzo popularne w Polsce, tak więc załapanie o co chodzi w Body Balance dla Polaków nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Zobacz jak wyglądają te zajęcia

 
 
www.fit.pl