Szybki fitness – nowy sposób na zdrowie?

Naukowcy cały czas próbują odnaleźć uniwersalny przepis na idealny zestaw ćwiczeń – dowiedzieliśmy się już między innymi, że najbardziej efektywne są umiarkowane ćwiczenia fizyczne, teraz zaś okazuje się, że tzw. szybki fitness może być tym, czego tak naprawdę nam trzeba by być szczupłym!
fit.pl
2013-01-09 00:00
Udostępnij
Szybki fitness – nowy sposób na zdrowie?
Szybki fitness, to kilka 30-sekundowych zestawów intensywnych ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać tylko trzy minuty, aby zachować zdrowie i kontrolować swoją wagę. Brzmi niewiarygodnie, prawda? To może być ciekawe rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy kolejny rok rozpoczynają od postanowienia: regularnie chodzić na fitness...

Naukowcy z Uniwersytetu Nottingham twierdzą, że sekretem szczupłej sylwetki jest przeznaczenie trzech krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku (przez 30 sekund każdy), z krótkimi przerwami na odpoczynek. Całość ma trwać mniej niż pięć minut.

Jak to zrobić? Naukowcy radzą:

1. Rozgrzej swoje mięśnie przez kilka minut, wykonaj kilka umiarkowanych ćwiczeń.
2. Kontroluj czas – ćwicz bardzo intensywnie przez 30 sekund
3. Odpocznij przez około minutę
4. Powtórz całość trzy razy
5. Taką sesję szybkiego fitnessu stosuj przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Naukowcy przestrzegają osoby z chorobami krążenia (czy też z problemami w układzie krążenia), aby przed tego typu fitnessem skonsultowały się z lekarzem.

Wygląda na to, że puszczenie ulubionego rytmicznego kawałka muzycznego i dzikie szaleństwo w trakcie zwrotek może pomóc nam cieszyć się piękną figurą przez długie lata. Tym jednak, którzy od ćwiczeń wymagają czegoś więcej – sugerujemy jednak tradycyjne wyjścia na basen, fitness czy choćby nordic walking z przyjaciółką.


Źródło: dailymail.co.uk

Beata Mąkolska

www.wellness.fit.pl