W jakim kierunku zmierza branża hoteli i salonów apa? SpaFinder, jedna z najbardziej znanych, zagranicznych firm, zajmujących się promocją wellness i spa, opublikowała prognozę najpopularniejszych trendów spa w roku 2011
fit.pl
2011-04-14 00:00
Udostępnij
Trendy SPA 2011
trendy spaRaport ten, został oparty na wielu analizach, wywiadach ekspertów, którzy odwiedzili setki salonów i hoteli spa w ciągu roku, oraz wewnętrzych danych spółki zebranych na podstawie współpracy z partnerami branżowymi w liczbie około 9 tysięcy.

Co będzie zatem na topie?

1. Masaż, dzięki któremu pozbywamy się bólu

Potrzeba relaksu jest głównym powodem, dla którego odwiedzamy SPA, za granicą dzieje się tak od 25 lat. Jednakże specjaliści przewidują, że wraz z rosnącym odsetkiem osób przechodzących na emeryturę, poszukiwanie relaksu zostanie wkrótce zastąpione poszukiewaniem ulgi w odczuwanych bólach. Pracownicy korporacyjni, zużyci przez wyścig szczurów, będą udawać się do apa w poszukiwaniu fizjoterapeutów, kręgarzy, ortopedów, oraz aby odmłodzić stawy, złagodzić ból, zwiększyć własną mobilność. Już obserwuje się wzrost masaży zbawiennych dla bólu, całej gamy zabiegów „anti-aging” uwzględnionych w ofertach wielu SPA.

2. Grota solna

Tradycyjne metody leczenia związane z przebywaniem w tzw. grotach solnych, są coraz częściej stosowane w nowoczesnych miejscach SPA. Inhalacje w takiej grocie to ogromne korzyści dla skóry i dróg oddechowych, dlatego też, wzrasta zainteresowanie tego typu terapią. Uzdrowiska nieustają w poszukiwaniu sposobów na odtworzenie naturalnego mikroklimatu jaskiń solnych w sposób nowoczesny i stylowy.

Zabiegi ekspersowe

Salony SPA starają się odpowiedzieć także na życie w nieustannym stresie, oferując zabiegi ekspresowe, zabiegi typu 2 w 1 itd. Wiele znanych SPA otwiera tzw. DAY SPA w centrach dużych miast, gdzie zapracowane kobiety mogą znaleźć oazę spokoju i w ciągu godziny, czy dwóch poddać się zabiegom dla swojego ciała i duszy. Jest to alternatywa także dla tych, którzy z rożnych względów nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd.

[-------]

4. Udokumentowanie działania zabiegów

Specjaliści zaobserwowali poszukiwanie dowodów na działanie proponowanych zabiegów i terapii. Oprócz pięknych opisów pragniemy także cyfr przemawiających za efektywnością proponowanych trendy spa2zabiegów.

5. Ekstremalne terapie piękności

Popularnym elementem ofert SPA są różnorodne zabiegi mające na celu upiększanie twarzy, a także innych części ciała. Już nie tylko botoks, a peelingi chemiczne, terapie ultradźwiękami, lasery, terapie związane z odnową komórek macierzystych... i inne abstrakcyjnie, i medycznie brzmiące zabiegi bezoperacyjne mają nam zapewnić piękno, odmłodzenie, nawet jeżeli związane są z ogromnym bólem ..

6. Azjatyckie SPA

Joga, ajurweda, akupunktura, zen – to hasła bardzo często pojawiające się w ofertach spa. W ostanich latach obserwuje się bardzo duży rozwój hoteli SPA w Azji, zwłaszcza w dwóch najszybciej rozwijających się gospodarkach: Chin i Indii. Część Azji położona nad Pacyfikiem jest najbardziej rozwiniętym regionem pod względem ilości hoteli i centrów SPA, i szacuje się, że do 2015 roku Chiny odwiedzi 100 milionów turystów poszukujących luksusowych SPA.

7. Weekendy tematyczne

Już nie tylko pojedyncze zabiegi, nie tylko weekendy w spa dla nowożeńców, ale także oferty dla osób poszukujących nowych wrażeń, rozwijających się, chcących zdobyć nowe umiejętności: weekendy z nauką gotowania, spotkania z artystami, nauka nurkowania czy robienia biżuterii – coraz częściej i takie atrakcje można spotkać w światowych spa.


Źródło: Healthnews.com; Wellnessday.eu

Beata Mąkolska

www.wellness.fit.pl