fit.pl mobile logo

Czym jest impotencja alkoholowa?

Przyczyną nieudanego seksu może stać się nadmierna ilość wypitego alkoholu. Pomimo tego, że wino, jak i inne alkohole rozluźniają i dodają pewności siebie, to jednak wiele osób uzależnionych od alkoholu zmaga się z problemami w uzyskaniu erekcji i osiąganiu satysfakcji ze zbliżenia. Kobiety sięgające po trunki nie są w stanie osiągnąć orgazmu, zdarza się także, że tracą ochotę na seks. Dzieje się tak, gdyż alkohol doprowadza do znacznego obniżenia libido. Działanie alkoholu prowadzi do hamowania reakcji układu nerwowego, przez co zmniejsza się intensywność odpowiedzi nerwowej na bodźce docierające do człowieka. Substancja odurzająca skutkuje tym, że organizm nie odpowiada na bodźce seksualne czy też jego reakcja zostaje osłabiona. Takie zjawisko określane jest jako impotencja alkoholowa.

Impotencja alkoholowa- jakie daje dolegliwości?

Impotencja alkoholowa jest bardzo uporczywą przypadłością, gdyż daje wiele trudności oraz dolegliwości, których jest przyczyną. Alkohol etylowy w dużym stopni metabolizowany jest w wątrobie, jeśli jej funkcjonowanie zostanie zaburzone, wówczas doprowadza to do obniżonej produkcji testosteronu. Ten męski hormon rozkłada się właśnie w tym narządzie. Jeśli poziom testosteronu we krwi znacznie zmaleje, wtedy obniży się również libido, czyli mężczyzna nie będzie odczuwał takiego popędu płciowego oraz podniecenia. Alkohol daje również inne przykre dolegliwości, które odbijają się na kondycji psychicznej mężczyzny. Przede wszystkim odczuwa on wstyd i staje się mniej pewny siebie. Ma to związek także z jego zmianą wyglądu, gdyż po alkoholu twarz staje się zaczerwieniona oraz opchnięta. Dzieje się tak, jeśli w organizmie obecnych jest wiele toksyn i zostaje pobudzone ukrwienie w obszarze twarzy. Po alkoholu panowie zmagają się również często z bezsennością, przez co czują się oni ciągle zmęczeni. To także nie sprzyja podejmowaniu się aktywności seksualnej.

Alkohol a proces erekcji

Alkohol wywołuje zaburzenie stężenia cukru w krwiobiegu. Działa to negatywnie na funkcje seksualne, w szczególności u panów. Zmagają się oni więc z niemożnością uzyskania erekcji, jednakowo po spożyciu trunku czy też przez jego częste i długotrwałe spożywanie. Nadmierne spożywanie alkoholu doprowadza do sporych uszkodzeń wątroby, ale także pozostałych narządów. Schorzenia natomiast stają się przyczyną męskich dysfunkcji seksualnych. Choroby odpowiedzialne za męskie kłopoty w sferze seksualnej to między innymi: marskość wątroby, poalkoholowe zapalenie albo stłuszczenie wątroby. Erekcja jest bardzo skomplikowanym procesem, a w jej prawidłowym działaniu przeszkadza właśnie alkohol. Nawet intensywna stymulacja seksualna w tym wypadku nie da zadowalających rezultatów. Alkohol stanowi swego rodzaju blokadę, która uniemożliwia osiągnięcie oraz utrzymanie stanu podniecenia. Ponadto niestabilne ciśnienie tętnicze krwi alkoholika jest spowodowane właśnie impotencją alkoholową. Aby osiągnąć pełny wzwód, niezbędne jest osiągnięcie danej wartości ciśnienia, które wywoła napłynięcie zwiększonej ilości krwi do penisa. Dzięki wzmożonemu ukrwieniu u mężczyzn pojawia się i utrzymuje na odpowiedni czas wzwód. Panie natomiast mogą odczuwać przyjemność z seksu i osiągnąć szczytowanie.

Jak leczyć impotencję alkoholową?

Impotencja alkoholowa jest wynikiem nadmiernej ilości wypijanego alkoholu. Co ważne, może być ona skutecznie leczona. Proces leczenia opiera przede wszystkim na terapii alkoholizmu. Istotną kwestią jest zwłaszcza detoks alkoholowy. Dzięki niemu można usunąć z organizmu nagromadzone toksyny i zapewnić mu potrzebnych do funkcjonowania składników odżywczych. W ten sposób ciało człowieka wraca do pełnej harmonii. Po paru godzinach pacjent jest w stanie zauważyć różnicę. Ponadto, problem ten można leczyć środkami farmakologicznymi. W sprzedaży są również suplementy diety, które mogą wspierać funkcje seksualne. Zostały one opracowane na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, przez to często okazują się nie wystarczająco skuteczne. Do leczenia stosuje się przede wszystkim inhibitory fosfodiesterazy typu 5, takie jak Viagra czy Kamagra które odznaczają się wysoką efektywnością. Ważne jest jednak głównie to, aby dana osoba powstrzymała się od spożywania alkoholu, który jest źródłem problemu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl