Wraz Nowym Rokiem robimy różne postanowienia. Zaczynamy również planować. Sprawdźmy jakie radosne, ale jednocześnie dające naszym ciałom wspaniałą formę trendy zapowiadane są na 2011 rok
fit.pl
2011-01-19 00:00
Udostępnij
Fitness trendy w  2011- radość z ruchu
- Nigdy dotąd nie podkreślano tak ważnego czynnika jak radość i zadowolenie płynące z ruchu jak w tym roku. Pisałam o tym, zawsze - tylko ruch sprawiający radość i płynące z tego niezwykle pozytywne konsekwencje dla naszego organizmu może zdziałać...cuda. Podobnie jak praca – podkreśla dr Jola Ignaszewska - Kühbauch – Redaktor Naczelna portalu www.fit.pl

Jakie trendy będą popularne w 2011 roku? Specjalnie dla Was przygotowałam TOP 10 nowych trendów, które mogą zdominować polski fitness.

Zumba, czyli taneczne party na parkiecie klubu fitness. Do tej pory program prowadzony w ponad 60 000 miejscach, w około 105 krajach. Oblicza się że co tydzień około 7,5 milona radosnych, roztańczonych kursantów bierze udział w tych zajęciach. Formę tą rozwinął w połowie lat 90 Kolumbijczyk Alberto Perez, umiejętnie mieszając elementy aerobiku z krokami Salsy, Samby, Calypso, Reggaeton i Marengue. W 1999 trend ten wprowadzony został w Ameryce i powoli docierał do Europy. Nie trzeba być tancerzem, by ćwiczyć Zumbę. Każdy, kto kocha gorące latynoamerykańskie rytmy może brać udział w tym niekończącym się party.

Polebatics to kolejny z gorących trendów. Nazwa oznacza taniec z elementami akrobatyki na ...rurze. Madonna i Angelina Jolie już straciły dla niego głowę.

Aroha to program składający się z elementów Haka (motywy tańca wojennego Maori), Kung –Fu i Tai-chi. Szczególnie zalecany dla usuwania agresji i negatywnych emocji, kształtujący głównie mięśnie kończyn dolnych i pośladki (ponad 2000 zejść do półprzysiadu podczas godziny).

Jukari już znane w Polsce, w 2011 roku nadal będzie się prężnie rozwijało. To ćwiczenia cardio połączone ze wzmacnianiem siły i równowagi.

Cyber Cyckling, czyli wirtualna jazda na rowerach (inaczej mówiąc indoortrenig z odczuciem jazdy w terenie). Podczas treningu na ekranie wyświetlane są filmy animowane, dzięki czemu mamy poczucie jazdy w naturze.

Speedball to kolejny trend z USA - 60 minut ćwiczeń w ciągłym kontakcie z piłką lekarską.

BOX-Camp to trend, który przywędrował z Niemiec. Został rozwinięty przez byłą mistrzynię świata Reginę Hamich. Składa się z elementów bokserskich: skoków na skakance, boksowania worka z piaskiem, uników, walki z cieniem i treningu partnerskiego.

Flowing to mata z podkładkami, na których opiera się wybrane części ciała np. dłoń, łokieć, kolano, a następnie wykonuje się ruchy pocierania z oporem, ślizgu itp.

Body Juggling to rodzaj akrobatyki, turlania się i lotu np. na 3 piłkach fitball, To nietypowa lekcja fitball, podczas której ćwiczący i piłka tworzą jedność. To zajęcia zdecydowanie dla osób szalonych, rządnych wrażeń.

Zobacz jak wygląda Body Juggling

SH`BAM to taneczne 45 minut. Układ wykonywany jest do 12 starych i nowych, znanych i ulubionych przebojów ze specyficzną choreografią układaną przez LES Mills. Co 3 miesiące pojawia się nowa SH`Bam class. To zajęcia dla każdego .

Zatem rok 2011 zapowiada się radośnie - tanecznym, szalonym krokiem wzmocnimy nasze witalne siły – czego Wam z całego serca życzę.

dr Jola Ignaszewska -Kühbauch

 

Najbliższe szkolenie dr Joli Ignaszewskiej - Kuhbauch w Warszawie

Najbliższe szkolenie dr Joli Ignaszewskiej - Kuhbauch we Wrocławiu

 

www.fit.pl